فارس نیوز
1399/08/18
01:41
فارس من| به زودی سی‌و‌یکمین شرکت سرمایه‌گذاری استانی متولد می‌شود

مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: روند تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز در دستور کار است و به زودی سی و یکمین شرکت سرمایه‌گذاری استانی متولد می‌شود.

مریم شاه حسینی مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد فرآیند تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز در چه مرحله‌ای است، گفت: سازمان خصوصی سازی بعد از مکاتبات فراوان، فایل (پرونده) تفکیک شده سهامداران استان تهران و البرز را اواخر هفته گذشته در اختیار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار داد.


مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تصریح کرد: هم اکنون کارشناسان این شرکت در حال تفکیک سهامداران استان البرز هستند و به زودی سی و یکمین شرکت سرمایه‌گذاری استانی متولد می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس، پیش از این محمد رضا جودکی مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز از دل سرمایه‌گذاری استان تهران به وجود می‌آید، به فارس گفت: شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز به عنوان سی و یکمین شرکت سرمایه‌گذای استانی بعد از تشکیل وارد بورس می‌شود.


وی در مورد تعداد سهامداران سرمایه‌گذاری عدالت استان البرز گفت: حدود ۵۸۰ هزار نفر سهامدار عدالت از مجموعه استان تهران جدا شده و تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز خواهند داد و برای خود استان تهران هم ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر سهامدار عدالت در روش غیرمستقیم باقی مانده است.


جودکی اضافه کرد: قبلا در زمان تشکیل شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تهران و البرز با هم بودند و هنوز استان البرز تشکیل نشده بود، اکنون با تصمیم شورای عالی بورس قرار شد سهامداران استان البرز از مجموعه استان تهران جدا شده، بنابراین روند پذیرش سرمایه‌گذاری استان تهران به خاطر این تفکیک فعلا عقب افتاده، امیدواریم تا پایان آبان ماه شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران هم افزایش سرمایه بدهد و مراحل پذیرش و درج در بورس را طی کند.


به گزارش خبرگزاری فارس تعداد ۲۳۸ نفر از مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت موضوع « تقاضای انتقال سهام عدالت به پرتفوی » و تعداد ۱۳۷ نفر با ثبت « تدوین مقررات و سازوکار نقل و انتقال خرید و فروش سهام عدالت » خواستار پاسخگویی مسیولان شدند.


انتهای پیام/ب


انتهای خبر

0
0