اقتصاد نیوز
1399/08/25
06:00
پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری

اقتصادنیوز : طبق دو نظرسنجی کیتکو احساسات کوتاه مدت در بازار طلا همچنان صعودی است، زیرا بازار همچنان پس از شروع هفته با بدترین افت یک روزه در هفت سال گذشته، روند صعودی را طی می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز، آخرین نظرسنجی هفتگی طلا کیتکو نشان می‌دهد اکثریت واضح تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین استریت (عمومی) قیمت طلا در هفته جاری را صعود می‌بینند. این احساس در حالی است که قیمت هر اونس طلا پس از کاهش بیش از ۵ درصدی روز دوشنبه، توانست حمایت مهم ۱۸۵۰ دلاری را حفظ کند. به نظر می‌آید که اثرات شوک واکسن اکنون خنثی شده است و تا خبر بعدی بازار رو به افزایش می‌رود. به گفته تحلیل‌گران تشدید افزایش موارد کرونا در روز‌های گذشته، انتظار برای محرک‌های بیشتر دولت نیز افزایش داده است.


فروش روز دوشنبه در حالی صورت گرفت که فایزر و بایون‌تک یک واکسن احتمالی برای ویروس کووید-۱۹ را اعلام کردند. اگرچه امیدواری بسیاری به بهبود اقتصادی در افق آینده وجود دارد و دنیا می‌تواند از ویروس عبور کند، اما تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که زمان نسبتا زیادی لازم است تا هر واکسنی در سطح جهانی تولید شود. در همین حال، تحلیل‌گران می‌گویند که ویروس از قبل خسارت ناگفته‌های به اقتصاد جهانی وارد کرده است که به راحتی برطرف نخواهد شد.


نظرسنجی هفتگی کیتکو

اگرچه احساسات در بین تحلیلگران وال‌استریت از رکورد هفته گذشته پایین آمد، اما اکثریت واضح هنوز در کوتاه مدت قیمت‌های بالاتری را در نظر دارند. این هفته ۱۷ تحلیلگر در نظرسنجی شرکت کردند. در مجموع ۱۰ رای دهنده - ۵۹ درصد - امید به افزایش قیمت طلا در هفته آینده داشتند، یک تحلیلگر - ۶ درصد - باور داشت که قیمت طلا کاهش می‌یابد و شش تحلیل‌گر- ۳۵ درصد - نسبت به طلا بی‌طرف یا خنثی بوند.


در نظرسنجی عمومی، در مجموع ۱۵۱۱ رای آنلاین داده شد. در میان این افراد، ۹۲۴ رای دهنده - ۶۱ درصد - اظهار کردند که در این هفته طلا صعود می‌کنند. ۲۸۱ نفر دیگر - ۱۹ درصد - گفتند که نظر آنها بر روی طلا نزولی است، در حالی که ۳۰۶ رای دهنده، یا - ۲۰ درصد - بی طرف بودند.
انتهای خبر

0
0