سنا
1401/03/03
13:23
تاثیرگذارترین نمادها در جریان معاملات امروز

در جریان معاملات امروز بورس تهران، نمادهای رمپنا، حکشتی، فارس، شپنا و وخارزم بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل و نمادهای فولاد، فخاس، فخوز، فملی و افق بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در جریان معاملات امروز، سه‌شنبه، سوم خرداد ۱۴۰۱، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۵۴۴ واحد کاهش به رقم ۴۳۱ هزار و ۲۲۸ واحد رسید؛ این در حالی بود که شاخص کل بورس تهران با کاهش یک هزار و ۵۲۷ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۵۵ هزار واحد رسید.


در چهارمین روز کاری هفته، بیش از ۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۳ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.


شاخص بازار اول کاهش یک هزار و ۷۶۶ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش یک هزار و ۷۷ واحدی را تجربه کردند.


گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۶۳ هزار و ۷۸۱ معامله به ارزش ۴ هزار و ۹۵۲ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین، گروه فلزات اساسی با ۳۸ هزار و ۵۹۹ معامله به ارزش ۳ هزار و ۷۰۷ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۳۸ هزار و ۸۴۶ معامله به ارزش ۲ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال، گروه فراورده‌های نفتی با ۲۳ هزار و ۸۱۴ معامله به ارزش ۲ هزار و ۴۸۹ میلیارد ریال و گروه حمل و نقل با ۱۱ هزار و ۱۰۵ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۷ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.


در جریان معاملات امروز، شرکت گروه مپنا با ۸۱۷ واحد، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۵۳۸ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۴۶ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با ۱۴۳ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی با ۱۰۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.


در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۳۴ واحد، شرکت فولاد خراسان با ۳۴۵ واحد، شرکت فولاد خوزستان با ۳۳۲ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۳۰۲ واحد و شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با ۱۳۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.


نگاهی بر معاملات فرابورس


در جریان معاملات امروز، (سه‌شنبه، سوم خرداد ماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۷ واحدی به رقم ۲۱ هزار و ۳۲۱ واحد رسید.


همچنین، امروز بیش از ۳ میلیارد و ۶۳۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال دادوستد شد.


در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات با ۲۰ واحد، شرکت داروسازی دانا با ۹ واحد، شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور با ۵ واحد، شرکت تولید نیروی برق دماوند با ۴.۹۸ واحد و شرکت پویا زرکان آق دره با ۳.۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.


در مقابل، شرکت صنعتی مینو با ۱۳ واحد، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی با ۵ واحد، شرکت فولاد هرمزگان جنوب با ۳.۶۱ واحد، اعتباری ملل با ۳.۶۰ واحد و بیمه تجارت نو با ۳ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند.


محبوبه حاجی زاده

انتهای خبر

0
0