بورس پرس
1399/08/18
00:00
تکذیبه همتی و اعلام تنها معیار اعمال سیاست‌ها / مستقل از تحولات سیاسی خارجی

رییس کل بانک مرکزی تمام گمانه‌زنی‌ها در مورد القای رقم‌هایی از نرخ ارز را تکذیب و تنها معیار اعمال سیاست‌ها را مستقل از تحولات سیاسی خارجی را اعلام کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، عبدالناصر همتی در تازه ترین موضع گیری درباره بازار ارز که با کاهش دلار به نیمه کانال ۲۴ هزار تومانی همراه شده در اینستاگرام اعلام کرد: در برخی از تحلیل‌ها در خصوص شرایط فعلی بازار ارز، تلاش می‌شود با القای رقم‌هایی از نرخ ارز در بازار و منتسب کردن آن نرخ‌ها به بانک مرکزی ، زمینه‌ساز سطح خاصی از نرخ ارز در بازار بشوند.


ضمن تکذیب تمامی گمانه‌زنی‌ها، تاکید می‌کنم مستقل از تحولات سیاسی خارجی ، تنها معیار اعمال سیاست‌های بانک مرکزی مصالح اقتصادی و ضرورت استمرار پایداری و ثبات در بازارها و نیل به هدف تورمی است و لذا براساس ساز و کار بازار، کارآمدترین روش را برای جلوگیری از هرگونه عدم تعادل در بازارها به کار می‌بندد.


اعتقاد بانک مرکزی این است که به صورت طبیعی و در چارچوب‌های فرایندهای بازار، باید اجازه تخلیه انتظارات متراکم شده به بازار ارز داده شود. لذا بانک مرکزی با رصد دقیق بازار ارز و عوامل شکل‌دهنده و موثر بر آن و به دور از هیجان، اقدامات لازم را انجام خواهد داد .


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0