ایبنا
1401/05/01
13:18
تقویت شاخص کل بورس در اولین روز مرداد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۵۹۹ واحدی معادل ۰.۱۱ درصد، به یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۴۹۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با کاهش ۱۲۴ واحدی به ۱۹ هزار و ۴۱۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز (شنبه ۱ مردادماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۳۸۱ واحدی، به رقم ۳۵۱ هزار و ۳۳۹ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۷۰۳ واحدی، عدد ۴۰۴ هزار و ۴۸۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۲۴ واحدی به رقم ۲۴۴ هزار و ۱۵۰ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۲۴۷۹ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۲۳ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۵ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۶۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۶۸۰۱ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۲۸۹ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی پارسان، تاپیکو، شپدیس و شستا با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کگل و ومعادن بیشترین تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۷۹۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۰۲ هزار و ۴۳۶ نوبت معامله و به ارزش ۴۰ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وبملت(بانک ملت) با ۵.۹۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای غشان، غپینو، کرماشا و سشمال بود. همچنین نماد معاملاتی سپاها(سیمان‌سپاهان ) با ۵.۹۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ومعادن، دجابر، فجر و کگل قرار گرفتند.انتهای خبر

0
0