اقتصاد آنلاین
1400/03/02
22:35
جزئیات دومین نشست شورای اقتصاد در سال جاری اعلام شد

سازمان برنامه و بودجه کشور از بررسی درخواست‌های وزارتخانه‌های نفت، نیرو، راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و جهاد دانشگاهی در جلسه کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، در این جلسه، ابتدا درخواست جهاد دانشگاهی در خصوص صدور مجوز ارجاع کار به شرکت خارجی و تامین کالا و خدمات خارجی موضوع بند (الف) و تبصره (۳) بند (ب) ماده (۵) قانون "حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور" در پروژه «تولید هسته سرامیکی کاتالیست خودرو» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


سپس سه درخواست وزارت نفت در خصوص «سرمایه گذاری در طرح توسعه و بهره برداری از میدان نفتی سهراب» به استناد ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، «سرمایه گذاری در طرح توسعه بهبود بازیافت و بهره برداری از لایه نفتی پارس جنوبی» به استناد ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و «اصلاح مصوبه شماره ۶۳۸۹۱۶ مورخ ۰۴/‌۰۵/‌۱۳۹۴‬ موضوع طرح گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق CNG» مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.


درخواست وزارت نیرو در خصوص اصلاح دستورالعمل «تعیین نرخ خرید تضمینی برق موضوع بند (ت) ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه»، دستور کار بعدی جلسه کمیسیون مذکور بود که اعضای جلسه در مورد آن به بحث و بررسی پرداختند.


در ادامه، درخواست وزارت راه و شهرسازی در خصوص اصلاح مصوبه شماره ۹۵۸۲۶ مورخ ۱۱/‌۰۸/‌۱۳۹۳‬ شورای اقتصاد، موضوع «خرید ۱۵۰ هزار تن ریل با استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس)» مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.


در پایان درخواست سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص «تعیین دوره زمانی صدور گواهی‌های صرفه جویی انرژی» از دیگر موارد مطروحه دومین جلسه کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد بود.


انتهای خبر

0
0