اقتصاد نیوز
1399/08/11
18:56
حجم تجارت خارجی ۷ ماهه سال ۹۹

اقتصادنیوز : رییس کل گمرک با اشاره به حجم تجارت خارجی هفت ماهه امسال گفت: ارزش تجارت خارجی در این مدت به ۳۸.۲ میلیارد دلار رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی میراشرفی رییس کل گمرک ایران در مورد حجم تجارت خارجی ۷ ماهه سال ۹۹ اظهارداشت: ارزش تجارت خارجی در این مدت به ۳۸.۲ میلیارد دلار رسید.


رییس کل گمرک افزود: سهم صادرات ۶۵.۵ میلیون تن به ارزش ۱۸.۲ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به لحاظ وزنی ۱۷.۵ درصد و به لحاظ ارزشی ۲۳ درصد کاهش دارد.


وی ادامه داد: همانطور که پیش‌بینی می‌شد روند کاهشی صادرات به نسبت ماه قبل یعنی شهریور ماه ۱۰ درصد کم شده و نوید خوبی است که تا پایان سال روند صادرات کشور طبیعی شود.


معاون وزیر اقتصاد در مورد واردات نیز بیان داشت: سهم واردات ۱۹.۳ میلیون تن کالا بوده که ارزش آن ۲۰ میلیارد دلار است. از این میزان سهم کالاهای اساسی ۱۳.۸ میلیون تن بوده است.


میراشرفی یادآور شد: یکی از عمده‌ترین کالاهای اساسی وارد شده ذرت به وزن ۵.۸ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (۵.۱ میلیون تن) رشد دارد و جزو نهادهای اصلی در خوراک دام و طیور استانتهای خبر

0
0