بورس پرس
1400/11/09
15:22
معاملات مشکوک یک پتروشیمی، دو سیمانی و بیمه، ۴ سرمایه گذاری + ۸ نماد

در روز رشد ۲۹.۵ هزار واحدی شاخص، یک پتروشیمی، دو سهم سیمانی و بیمه، چهار شرکت سرمایه گذاری به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش مثبت و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۲۹ هزار و ۵۹۴ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۲۵۸ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۴ و ۳.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به تجلی توسعه معادن و فلزات، ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو به همراه آذرآب با تقاضای ۴۱۶، ۳۵۷، ۲۶۲، ۲۳۸ و ۲۱۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۸ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۵ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۵.۵ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های گسترش صنایع انرژی آذرآب، مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن ، پتروشیمی جهرم ، جوشکاب یزد، سیمان باقران، شیشه و گاز ، سرمایه گذاری جامی، رهشاد سپاهان ، بیمه کوثر ، آتیه داده پرداز، لیزینگ آریادانا، سرمایه گذاری خوزستان، سرمایه گذاری آتیه دماوند و فارسیت اهواز، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک پتروشیمی، دو سهم سیمانی و بیمه، چهار شرکت سرمایه گذاری به همراه ۸ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0