فارس نیوز
1401/03/30
10:56
رشد دوباره ارزهای مجازی/آیا ورق برای بیت‌کوین برمی گردد

در معاملات ۲۴ ساعت گذشته بازار ارزهای مجازی شاهد رشد نسبتا خوب بازار بودیم.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از کوین مارکت کپ، در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت‌کوین ۷.۷ درصد مثبت شد و هم اکنون هر واحد از این ارز دیجیتال ۱۹ هزار و ۹۱۸ دلار خرید و فروش می‌شود، با وجود رشد امروز اما قیمت بیت کوین نسبت به ۷ روز پیش ۲۲ درصد منفی است.


ارزش کل بازار این ارز مجازی هم امروز به ۳۷۹ میلیارد دلار رسیده است. در معاملات دیروز البته بیت کوین تا مرز ۱۸ هزار دلار هم پایین آمده بود. اتریوم رشد بهتری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نسبت به بیت‌کوین به ثبت رسانده و ۱۱.۲ درصد رشد کرده است و در حال حاضر ۱۰۷۳ دلار در هر واحد خریدوفروش می‌شود.


دیگر ارزهای مطرح بازار نظیر کاردانو، ریپل، سولانا و دوج کوین هم بین ۴.۳ تا ۱۱.۲۵ درصد مثبت شدند. دوج کوین هم اکنون حدود ۵ سنت خرید و فروش می‌شود.


در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ارزش کل بازار جهانی ارزهای مجازی ۶.۳ درصد رشد کرده و به ۸۷۴ میلیارد دلار رسیده است. تعداد کل ارزهای مجازی جهان هم‌اکنون ۱۹ هزار و ۳۳۹ نوع برآورد می‌شود. در این بازار در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ میلیارد دلار پول جابجا شده که ۳۶ میلیارد دلار آن مربوط به بیت کوین بوده است.


البته به گزارش رویترز، بیت کوین در معاملات ساعات گذشته حتی تا ۲۰ هزار و ۴۰۰ دلار نیز بالا رفته است.


اندرو برنر، دبیر بخش درآمد ثابت بین‌المللی موسسه نشنال الاینس گفته که افزایش قیمت بیت کوین به احتمال زیاد ناشی از ورود پول سرمایه‌گذاران خرد در روزهای پایانی هفته بوده است. در این زمان معمولا معامله گران حرفه‌ای در بازار حضور ندارند.


وی تاکید کرد: برخی خریداران فکر می‌کنند که الان زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؛ چراکه بیت کوین به سطحی رسیده که جذابیت کوتاه‌مدتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان می‌دهد.


انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


انتهای خبر

0
0