رمزارز نیوز
1401/02/20
11:42
از بازار خونین رمزارزها چه خبر؟

پس از آن که قیمت بیت کوین (BTC) به کمتر از سطح حمایتی ۳۵ هزار دلار کاهش یافت، روند نزولی این رمزارز شدت بیشتری… مطالعه مطلب ...

پس از آن که قیمت بیت کوین (BTC) به کمتر از سطح حمایتی ۳۵ هزار دلار کاهش یافت، روند نزولی این رمزارز شدت بیشتری گرفت. داده‌های بازار نشان می‌دهند که در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین تا ۳۰ هزار دلار هم سقوط کرد.


به گزارش سایت کریپتونیوز، در زمان انتشار این خبر، گاوها توانسته‌اند کمی از ضررهای بیت کوین را جبران کنند و قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده ۳۱،۷۱۰ دلار افزایش دهند. با این حال، در بازه زمانی ۲۴ ساعته، قیمت ارز دیجیتال برتر جهان همچنان یک افت ۶ درصدی را نشان می‌دهد.


bitcoin-tests-usd-30k

نمودار کندل ۴ ساعته قیمت بیت کوین. در حال حاضر، اولین مقاومت پیش روی بیت کوین، نزدیک به سطح ۳۲ هزار دلار و پس از آن، در نزدیکی سطح ۳۲،۵۰۰ دلار قرار دارد. در مسیر نزولی هم، اولین سطح حمایتی در محدوده ۳۰،۵۰۰ دلار و پس از آن، در نزدیکی سطح ۳۰ هزار دلار مشاهده می‌شود.


وضعیت آلت کوین‌های برتر بازار

به دنبال کاهش قیمت بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز با افت قیمت مواجه شدند.


در این میان، قیمت اتریوم (ETH) به زیر سطح ۲،۵۰۰ دلار کاهش یافت. این رمزارز حتی حمایت‌های ۲،۳۵۰ دلار و ۲،۲۵۰ دلار را هم از دست داد و قیمت آن به ۲،۲۰۰ دلار رسید. در زمان انتشار این خبر، قیمت اتریوم دوباره به بالای سطح ۲،۳۰۰ دلار بازگشته است. با این حال، قیمت این رمزارز نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، ۲٫۷ درصد و نسبت به هفته گذشته، بیش از ۱۶ درصد افت دارد.


در مسیر صعودی اتریوم، گاوها ممکن است در نزدیکی سطح ۲،۴۰۰ دلار با مقاومت روبه‌رو شوند. در مقابل و در مسیر نزولی هم، اولین حمایت در نزدیکی سطح ۲،۲۸۰ دلار و پس از آن، نزدیک به سطح ۲،۲۰۰ دلار قرار دارد. اگر اتریوم این مقاومت‌ها را از دست بدهد، قیمت آن ممکن است به سطح ۲ هزار دلار سقوط کند.


قیمت بایننس کوین (BNB) نیز در مقایسه با هفته گذشته، بیش از ۱۶ درصد کاهش یافت و حتی به زیر سطح ۳۰۰ دلار رسید. این رمزارز که قیمت آن تا حمایت ۲۸۸ دلار سقوط کرده بود، اکنون در محدوده ۳۲۵ دلار معامله می‌شود.


در این میان، قیمت ریپل (XRP) هم بیش از ۱۱ درصد کاهش یافت و حتی به زیر سطح حمایتی ۰٫۵ دلار رسید. در حال حاضر، قیمت این رمزارز به ۰٫۵۲ دلار افزایش یافته، اما هنوز هم خرس‌ها ممکن است نزدیک به سطح ۰٫۵۳۲ دلار از خود مقاومت نشان دهند.


قیمت سولانا (SOL) هم به زیر سطح حمایتی ۷۰ دلار سقوط کرد و حتی به ۶۰ دلار رسید. قیمت این رمزارز اکنون در محدوده ۷۰ دلار معامله می‌شود.


علاوه بر این، قیمت کاردانو (ADA) نیز به زیر سطح ۰٫۷ دلار سقوط کرد. قیمت این رمزارز حتی به کمتر از ۰٫۶۲ دلار هم رسید و تا ۰٫۵۸۵ دلار کاهش یافت. در حال حاضر، کاردانو در محدوده ۰٫۶۶ دلار معامله می‌شود.


قیمت دوج کوین (DOGE) نیز به زیر سطح ۰٫۱۱ دلار کاهش یافت و محدوده حمایتی ۰٫۱ دلار را آزمایش کرد. در زمان انتشار این خبر، این میم کوین محبوب در محدوده ۰٫۱۱ دلار معامله می‌شود و قیمت آن ممکن است تا ۰٫۱۱۵ دلار هم افزایش یابد.


سایر آلت کوین‌ها نیز در وضعیت قرمز به سر می‌برند. در این میان، قیمت رمزارز ترا (LUNA) یک افت ۵۳ درصدی را تجربه کرده که علت آن، از دست دادن پشتوانه و سقوط قیمت استیبل کوین UST این شبکه به ۰٫۷ دلار بوده است.


به دنبال کاهش قیمت رمزارزها، ارزش کل بازار کریپتو نیز یک افت ۴٫۸ درصدی را تجربه کرده و به ۱٫۴۶ تریلیون دلار رسیده است.


انتهای خبر

0
0