اقتصاد آنلاین
1399/08/18
11:44
صراف‌ها: همه فروشنده هستند؛ خریدار نداریم

دلار درحالی طی روزهای گذشته ریزشی شده و مدام در حال عقب نشینی است که نسبت به چهارشنبه هفته قبل ۷ هزار تومان و نسبت به دیروز ۲۳۰۰ تومان کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در ادامه روند کاهش نرخ ارز، امروز نرخ فروش دلار در صرافی های رسمی تا ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان سقوط کرد. همچنین نرخ دلار در بازار متشکل ارزی نیز وارد کانال ۲۲ هزار تومان شده است.


در بازار آزاد و بین دلال‌های خیابان فردوسی نیز کاهش قیمت ارز محسوس است، دلار دیروز در بازار آزاد ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خورده بود ولی صبح امروز با کاهش ۲۳۰۰ تومانی به ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.


در چند روز گذشته ارزش ریال تا ۳۰ درصد تقویت شده است و با تداوم کاهش نرخ ارز ، این درصد افزایش خواهد یافت.


سیر نزولی قیمت ها در حالی در بازار ارز از عصر چهارشنبه ۱۴ آبان ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد که قیمت دلار با کاهش حدود ۷ هزار تومانی همراه بوده و دلار از ۳۰ هزار تومان ظهر چهارشنبه به ۲۳ هزار تومان در صبح امروز یکشنبه ۱۸ آبان رسیده است.


مهمترین عامل تاثیرگذار در بازار ارز از دیدگاه فعالان حاضر در خیابان فردوسی، چشم انداز مثبت به آینده بازار است؛ از آنجایی که از ماه قبل بازار به انتخابات امریکا چشم دوخته بود و براساس نظرسنجی‌های قبل از انتخابات جهت‌گیری ارز مشخص می شد با نهایی شدن گزینه ریاست جمهوری آمریکا، سناریوهای بدبینانه برای آینده کنار رفته و بازار با امیدواری به آینده شاهد ریزش قیمت هاست.


ادامه سیر نزولی قیمت ها در بازار ارز موجب شده تا هر روز بر تعداد فروشنده های بازار اضافه شود؛ امروز نیز طبق اذعان صراف‌های خیابان فردوسی همه در بازار فروشنده هستند و خریداری برای دلار وجود ندارد.


بازاری ها پیش بینی کرده اند که در صورت ادامه همین روند به زودی شاهد دلار ۲۰ هزار تومانی در بازار خواهیم بود؛ به گفته فعالان ارزی قیمت ارز با شیب ملایم کاهش خواهد یافت و همین امر موجب تخلیه تقاضای کاذب و سوداگری از بازار می شود.


انتهای خبر

0
0