بورس۲۴
1401/05/15
16:11
... و سرانجام تزریق پول خرد به بازار سهام

تزریق پول خرد نو به بازار پس از ۳۵ روز کاری متوالی؛ تراز پول خرد صندوق های با درامد ثابت بعد از ۴ روز پیاپی منفی شد. حقیقی ها تا توانستند خاورح، فزر، وبملت، تاصیکو، وبصادر، جم، وخارزم، های وب و حکشتی خریدند. حقوقی ها بر حمایت از شبندر، شپنا، شستا، وبرق، کحافظ، میدکو، نوری، شتران، وآذر و کترام متمرکز بودند.

... و سرانجام تزریق پول خرد به بازار سهام

بورس۲۴ : ارزش معاملات خرد به ۲,۶ همت رسید که نسبت به روز چهارشنبه ۳۰ درصد افزایش داشت. پرتراکنش ترین گروه های بازار از لحاظ ریالی به ترتیب خودرو و ساخت قطعات، فرآورده های نفتی، محصولات شیمیایی، بانک ها و موسسات و فلزات اساسی بودند.


در گروه های خودرو و ساخت قطعات، بانک ها و موسسات، استخراج کانه های فلزی، اطلاعات و ارتباطات، فلزات اساسی و سرمایه گذاری ها شاهد بیشترین تزریق پول حقیقی بودیم و گروه های فرآرده های نفتی، شرکت های چند رشته ای صنعتی، کاشی و سرامیک، انبوه سازی، خدمات فنی و مهندسی، خرده فروشی و بیمه ای نیز با بیشترین ورود نقدینگی حقوقی همراه شدند.


حقیقی ها امروز حدود ۲۰۰ میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار سرمایه کردند. تراز پول خرد بازار پس از ۳۵ روز کاری مثبت شده است. اما حقیقی ها حدود ۳۴ میلیارد تومان پول از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله بیرون بردند. تراز پول خرد این صندوق ها پس از ۴ روز متوالی منفی شده است.


عمده ترین خریدهایی که حقیقی ها از حقوقی ها انجام دادند در نمادهای خاورح، فزر، وبملت، تاصیکو، وبصادر، جم، وخارزم، های وب و حکشتی بود. نمادهای شبندر، شپنا، شستا، وبرق، کحافظ، میدکو، نوری، شتران، وآذر و کترام نیز با بیشترین حمایت حقوقی ها همراه شدند.


طی یک ساعت ابتدایی بیش از ۵۱۰ نماد مثبت بودند و تنها ۹۰ نماد در محدوده منفی قرار داشتند. در پایان تعداد نمادهای سبزپوش به ۴۸۵ نماد و منفی ها به ۱۱۹ نماد تغییر یافتند.


ارزش اولیه صفوف خرید و فروش به ترتیب ۴۰۰ میلیارد تومان و ۱۵۲ میلیارد تومان بود که در پایان ارزش صفوف خرید به ۲۶۹ میلیارد تومان و فروش به ۱۲۸ میلیارد تومان کاهش پیدا کردند.


در پایان بازار روز جاری شاخص کل ۱۱ هزار و ۵۶۳ واحد رشد کرد و خود را به ارتفاع ۱ میلیون و ۴۴۹ هزار واحد نزدیک کرد. نمادهای فملی، وبملت، شستا، شپدیس، خودرو و حکشتی بیشترین تاثیر مثبت و شبندر بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشتند.


شاخص هموزن هم با رشد بیش از ۶ هزار واحدی خود را به بالای محدوده ۳۹۰ هزار واحد رساند. شاخص فرابورس نیز ۱۸۸ واحد رشد کرد. نمادهای بپاس، خدیزل، دماوند، فزر، صبا و فرابورس بیشترین نقش مثبت و شاوان بیشترین نقش منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.


در بازار بورس نمادهای شستا، شپنا، شبندر، شفن، شتران، وبملت و خودرو بیشترین تراکنش ها را به خود اختصاص دادند. لقب پرتراکنش ترین نمادهای فرابورسی هم به کرمان، فرابورس، شاوان، ددانا، گدنا، فزر و آریا تعلق داشت.

انتهای خبر

0
0