بورس۲۴
1400/10/22
08:05
تالار یخ زده/ پیش بینی بورس امروز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰

به نظر این چند روز را هم باید صبر کرد تا اولا گزارش‌ها از راه برسند و ثانیا فضای مذاکرات سیاسی کمی شفاف شود. بنابراین برای امروز هم بازاری بی‌رمق و کم‌نوسان را خواهیم داشت.

تالار یخ زده/ پیش بینی بورس امروز چهارشنبه 22 دی 1400

بورس۲۴ : در شرایطی به مصاف معاملات آخرین روز کاری هفته می‌رویم که بازار روز گذشته آغاز چندان بدی نداشت و شاخص کل در همان دقایق ابتدایی موفق شد با رشد بیش از ۵ هزار واحدی از سطح حمایتی یک میلیون و ۳۳۰ هزار واحدی فاصله بگیرد. در این رشد اندک نیز، نمادهایی نظیر فولاد، خودرو، وبملت و شبندر سهم بیشتری داشتند اما طبق روال عادی برنامه با گذر از یک ساعت ابتدایی معاملات به دلیل ادامه‌دار نبودن خریدهای رو به جلو و تداوم خروج نقدینگی حقیقی‌ها، فشار عرضه‌ها بیشتر شد و باز هم بخشی از رشد شاخص‌ها از دست رفت و قیمت آخرین معامله بسیاری از نمادهای مورد توجه در سطوحی پائین‌تر از قیمت‌های پایانی قرار گرفت.


مهمترین نشانه‌های هر بازاری در انتهای روند نزولی: تشکیل واگرایی مثبت، کاهش حجم معاملات، تردید معامله‌گران، تشکیل الگوهای ژاپنی دوجی و انتظار برای ورود یک دست قدرتمند حمایت‌گر است. تقریبا تمامی این نشانه‌ها در بورس تهران وجود دارد به جزء دست خریدار قدرتمند ... !


نکته مهم اینکه به دلیل خروج کل نقدینگی وارد شده طی ۲ سال اخیر، به نظر این حقوقی‌ها هستند که این بار باید تحرکات مثبت خود در بازار را آغاز نمایند. در واقع بسیاری از معامله‌گران در انتظار چراغ سبز برای ورود هستند. اما متاسفانه فعالیت این روزهای حقوقی‌ها معطوف به خرید در منفی‌ها و عرضه آبشاری صفوف خرید است و خیلی تحرک هوشمندانه‌ای از سمت آنها دیده نمی‌شود.


به نظر این چند روز را هم باید صبر کرد تا اولا گزارش‌ها از راه برسند و ثانیا فضای مذاکرات سیاسی کمی شفاف شود. بنابراین برای امروز هم بازاری بی‌رمق و کم‌نوسان را خواهیم داشت. خصوصاکه معامله‌گران در روزهای پایانی هفته حاضر به پذیرش ریسک نیستند.

انتهای خبر

0
0