آکادمی هلاکویی
1401/03/30
11:00
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۳۰ خرداد

اتریوم همچنان در منطقه نزولی زیر تراز ۱۰۵۰…

اتریوم همچنان در منطقه نزولی زیر تراز ۱۰۵۰ دلار باقی مانده است. روز گذشته، قیمت اتر (ETH) به زیر حمایت ۱۰۰۰ دلاری رسید و کف قیمت روزانه خود را در حدود حمایت ۸۸۰ دلاری ثبت کرد. پس از آن، گاوها وارد میدان شدند و توانستند حرکات قیمت را بالاتر از سطوح مقاومت ۹۵۰ و ۹۶۰ دلاری ادامه دهند. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD می بینیم که قیمت بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۹۸۰ دلار شکسته شده است.


چارت اتر 2 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه 30 خرداد

روند بازیابی قیمت اتر تا بالای تراز ۱۱۰۰ دلار ادامه یافت ولی با ظهور مجدد خرس ها در نزدیکی تراز ۱۱۵۰ دلار، اتر نتوانست سطح فیبوی اصلاحی ۷۶.۴٪ حرکت نزولی سقف نوسانی ۱۲۵۶ دلار به ۸۸۰ دلار را پشت سر بگذارد و در این ناحیه متوقف شد. قیمت در حال حاضر نزدیک به سطح ۱۰۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته در حال تثبیت است.


اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز نزدیک به سطح ۱۱۰۰ دلار واقع است. مقاومت مهم بعدی در نزدیک منطقه ۱۱۵۰ دلاری مانع از فعالیت بیشتر گاوها می شود. حرکتی قاطع بالاتر از منطقه مقاومت ۱۱۵۰ دلاری ممکن است شروع یک حرکت افزایشی قابل قبول را در پی داشته باشد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۱۲۵۵ دلار خواهد بود و بالاتر از این سطح، احتمال حرکت به سمت مقاومت ۱۳۲۰ دلاری بیشتر می شود.


اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۱۵۰ دلاری عبور کند، احتمالا بار دیگر شروع به کاهش خواهد کرد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۱۰۴۰ دلاری و حمایت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۱۰۰۰ دلاری قرار دارند. ادامه حرکت نزولی و شکست حمایت اخیر می تواند شروع یک افت بزرگ باشد. در این حالت، قیمت می تواند در کوتاه مدت به منطقه حمایتی ۸۸۰ دلاری بازگردد.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه نزولی مومنتوم بیشتری پیدا می کند.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.


حمایت اصلی: ۱۰۰۰ دلار


مقاومت اصلی: ۱۱۵۰ دلار


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0