پایگاه خبری انتخاب
1401/06/03
08:20
#صبحانه_خبری، ۳ شهریور ۱۴۰۱؛ از پاسخ آمریکا به ایران درباره برجام و ادعای واشنگتن درباره حمله به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه تا حضور تاری...

#صبحانه_خبری، ۳ شهریور ۱۴۰۱؛ از پاسخ آمریکا به ایران درباره برجام و ادعای واشنگتن درباره حمله به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه تا حضور تاریخی بانوان در طبقه دوم آزادی و رسیدن پیکر هوشنگ ابتهاج به ایران
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.
۸۸ درصد مردم یارانه واریزی را کافی نمی‌دانند


مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد که ۵۸.۵ درصد از مردم ترجیح می دهند دولت هفت قلم کالای اساسی را به قیمت سال قبل و از طریق کالابرگ عرضه کند. نتایج این افکارسنجی نشان می‌دهد ۶۰.۶ درصد مردم نسبت به کلیت طرح اصلاح یارانه‌ها نظر منفی دارند که مهمترین دلیل آن، افزایش قیمت کالا‌های دیگری است که قرار نبود براساس اجرای این طرح، گران شوند. با توجه به همین موضوع می‌توان فهمید که چرا ۸۸.۶ درصد مردم میزان یارانه واریزی را کافی نمی‌دانند.
برجام؛ نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر


محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد که آژانس نمی‌تواند ادعایی کند که در ایران فعالیتی است که براساس بازرسی‌ها به یک عدم انطباق برخورد کرده باشد. او گفت: به نظارت در چارچوب برجام که قبلا پذیرفته بودیم پایبندیم. بازگردند به برجام و آنچه که در برجام تفاهم شده بود و تعهد طرفین بود را اجرا کنند و ما هم به آن پایبندیم. نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر.
ادعای آمریکا: حمله به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه


ارتش ایالات متحده بامداد چهارشنبه ۲ شهریور مدعی شد طی عملیاتی در شرق سوریه، حملاتی هوایی را علیه شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران انجام داده است. فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در بیانیه خود آورده است که این اقدام «متناسب و حساب‌شده» انجام شده است تا «خطر تشدید تنش محدود شده و تهدید تلفات به حداقل رسانده شود.»
رئیسی: نباید با گزارش‌های غیر مستند مردم را نگران کرد


سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور هرگونه سخن یا اقدامی را که باعث ناامیدی و کاهش اعتماد مردم شود، خط قرمز دولت مردمی دانست و خاطرنشان کرد: نباید با انتشار برخی گزارش‌های غیر مستند در رسانه‌ها، مردم را نگران کرد و همه همکاران دولت تلاش کنند موضوعات بین دستگاهی را فورا حل و فصل کنند و نتیجه اقدامات انجام شده را به اطلاع مردم برسانند.
لایحه انتقال محکومان ایران و بلژیک به مجمع تشخیص رفت


نمایندگان با اصرار درباره لایحه معاهده انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک، تصمیم گیری در این خصوص را به عهده مجمع تشخیص مصلحت نظام گذاشتند.
حضور تاریخی ۵۰۰ بانو در طبقه دوم آزادی


بعد از کش‌وقوس‌های فراوان سرانجام وزارت کشور مجوز ورود ۵۰۰ هوادار خانم را برای مسابقه استقلال و مس کرمان در ورزشگاه آزادی صادر کرد و این تعداد با حضور در طبقه دوم می‌توانند بازی را تماشا کنند.
دیدار قریب الوقوع امیرعبداللهیان با وزیر خارجه عربستان؟


محمد ایرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت گفت: قرار بود ششمین دور مذاکرات میان ایران و عربستان سعودی ماه گذشته در عراق برگزار شود که طبیعتا این دور از مذاکرات پس از پایان، به دیداری بین حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران و فیصل بن فرحان همتای عربستانی وی - با دعوت کشور میزبان از آنها برای رایزنی- منتهی می شد. ایرانی افزود: پس از اتفاقات و تحولات اخیر عراق، طبیعی است که بایستی منتظر بود تا کشور میزبان برای میزبانی و مدیریت مذاکرات آماده باشد.🆔 @Entekhab_ir

انتهای خبر

0
0