بورس پرس
1400/03/08
16:35
معاملات مشکوک چهار سهم دارویی و بیمه، زیرمجموعه سایپا + ۱۰ نماد

در روز رشد ۳۰ هزار و ۱۳۱ واحدی شاخص، چهار سهم دارویی و بیمه، زیرمجموعه سایپا به همراه ۱۰ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با روند مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۳۰ هزار و ۱۳۱ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۱۳۹ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.


به این ترتیب، بیش از ۵.۲ و ۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، بانک ملت، گروه بهمن به همراه سرمایه گذاری صنعت بیمه با داد و ستد ۴۳۷، ۴۱۴، ۲۸۸، ۲۷۱ و ۲۴۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۷ تا بیست برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، ایران تایر شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد اندک قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۲۴۰.۳ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های شیشه همدان ، ماشین سازی اراک ، بیمه دانا ، بین المللی توسعه ساختمان، کی بی سی، بیمه نوین ، صنعتی مینو ، ریخته گری تراکتورسازی ایران، داروسازی فارابی ، سرمایه گذاری پویا ، سایپا آذین ، مواد اولیه داروپخش، سیمان تهران و سرمایه گذاری شاهد مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو سهم بیمه ای، دو شرکت دارویی، زیرمجموعه سایپا به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0