آکادمی هلاکوئی
1401/02/23
16:00
مدیر اجرایی سابق متا، از استارتاپ متمرکز بر بیت کوین رونمایی کرد

دیوید مارکوس راه اندازی یک شرکت جدید به…

دیوید مارکوس راه اندازی یک شرکت جدید به نام Lightspark را اعلام کرده است که هدف آن گسترش موارد استفاده و قابلیت های بیت کوین است. این موضوع چند ماه پس از اینکه او تلاش متا در زمینه ارزهای دیجیتال – Diem – را ترک کرد، که درآن او پروژه را رهبری می کرد، اتفاق می‌افتد.


مارکوس این خبر را روز پنجشنبه (۱۲ مه ۲۰۲۲) در یک رشته توییت اعلام کرد و اظهار داشت که اولین گام تشکیل تیمی خواهد بود که شبکه لایتنینگ را بیشتر بررسی کند.


مدیر سابق متا گفت:


رکودها زمان خوبی برای تمرکز بر ایجاد ارزش با کمک افراد همسو با ماموریت هستند. ما هیجان زده هستیم که کار با لایتنینگ را شروع کنیم، بیشتر بیاموزیم و در کنار جامعه کار کنیم. همزمان با پیشرفتمان اطلاعات بیشتری در مورد کارمان به اشتراک خواهیم گذاشت!»


در حالی که اطلاعات قوی در مورد استارتاپ جدید وجود ندارد، دور اول Lightspark توسط Andreessen Horowitz (a۱۶z) و Paradigm هدایت می شود. سایر سرمایه گذاران شرکت کننده در این رویداد عبارتند از Ribbit Capital، Thrive Capital، Zeev Ventures، Felix Capital و غیره.


به گفته TechCrunch، مارکوس به عنوان مدیر عامل شرکت خدمت خواهد کرد و برخی از اعضای سابق کریپتو متا سمت های اجرایی را اشغال خواهند کرد.


مارکوس یکی از خالقان پروژه Diem متا(لیبرا سابق) و مسئول کیف پول دیجیتال کالیبرا بود. او قبلا به عنوان رئیس پی پال خدمت می کرد و همچنین مسئول فیس بوک مسنجر بود.


در نوامبر ۲۰۲۱، مارکوس اعلام کرد که متا را پس از گذراندن هفت سال در شرکت ترک خواهد کرد. مدت کوتاهی پس از آن، این شرکت طرح ابتکاری Diem را جدا کرد، که اکنون در تلاش است تا با تیم دیگری تحت نام جدید – Aptos احیا شود.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: cryptopotato


انتهای خبر

0
0