بورس پرس
1400/11/13
08:48
توقف ۱۰ نماد شرکت ، دو تغییر حجم مبنا / محدودیت حجمی ۱۳ سهم از شنبه

نماد ۱۰ شرکت موقتا" بسته و دو تغییر حجم مبنا اعمال و بازارگردانی دو سهم نیز شروع شد و ۱۳ نماد فرابورسی هم از شنبه محدودیت حجمی در سفارش خواهند داشت .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، قبل از شروع معاملات امروز بازار سهام ، نماد شرکت های سیمان فارس و خوزستان ، ایران ارقام ، سرب روی ایرانیان و پالایش قطران ذغالسنگ به دلیل اعلام رویدادی مهم و برای یک ساعت بسته شد.


شرکت های سیمان ایلام هم برای یک روز و سرمایه گذاری ملت، بیمه کارآفرین ، ماشین سازی نیرو محرکه، سرمایه گذاری کوه نور، توسعه و عمران نائین هم برای دو روز کاری از تابلو معاملات رفتند .


بازارگردانی سهام دو شرکت فرابورسی خدمات دریایی و بندری سینا و کشت و صنعت جوین با دامنه نوسان روزانه قیمت و طبق دامنه مجاز نوسان قیمت در بازارهای اول و دوم فرابورس و با استفاده از روش بازارگردانی مبتنی بر حراج ،انجام می شود .


همچنین حجم مبنای نماد " وآتوس " به یک تغییر کرد و حجم مبنای نماد " خفولا " هم بر اساس مقادیر مرتبط با فرمول حجم مبنا در تابلو مربوطه محاسبه و اعمال خواهد شد.


علاوه بر این از شنبه آینده برای ۱۳ نماد فرابورسی " شکف، فسدید، ثقزوی، حاریا، سفارود، وشمال، شتولی، لپیام، ثجوان، ثعتما، آرمان، فکمندو وآتوس" محدودیت حجمی حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش ۵ هزار سهمی اعمال خواهد شد .


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0