اقتصاد آنلاین
1399/09/23
13:00
📌سه سناریو خودرویی ایران در دوره بایدن/ تجربه تلخ برجام تکرار می‌شود؟ 🔹 از سال ۹۷ و همزمان با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، مشخص شد که ایران هیچ ا...

📌سه سناریو خودرویی ایران در دوره بایدن/ تجربه تلخ برجام تکرار می‌شود؟🔹 از سال ۹۷ و همزمان با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، مشخص شد که ایران هیچ اهرم فشاری نداشته و قراردادهای خودرویی طوری منعقد شده‌اند که شرکت‌های خودروساز اروپایی توانستند بدون هیچ مشکل و نگرانی ایران را ترک کنند و خودروسازان داخلی را با برنامه‌ها و تعهداتی چند برابر شده تنها بگذارند.


🔹 بایدن که قرار است کار خود را از ابتدای بهمن ماه سال جاری در کاخ سفید آغاز کند، در جریان برنامه‌های انتخاباتی خود، چند باری به لزوم بازگشت آمریکا به برجام تاکید کرده و حتی پس از پیروزی نیز این حرف خود را تکرار کرده است.


🔹نخستین سیاستی که برخی تولیدکنندگان داخلی به خصوص در صنایع پایین دستی از آن استقبال می‌کنند، تداوم سیاست درهای بسته در صنعت خودرو است.


🔹مطرح کنندگان این راهبرد معتقدند، ایران ظرفیت‌های تولیدی قابل توجهی برای حضور در بازارهای جهانی خودرو و از سوی دیگر، تامین نیازهای داخلی کشور دارد و تنها در صورت اصلاح سیاست‌های حمایتی دولت، می‌توان انتظار داشت که در آینده نزدیک چه در داخل و چه در خارج حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.🔸مشروح این گزارش را در لینک زیر بخوانید؛


www.eghtesadonline.com/n/۲TSh

انتهای خبر

0
0