بورس پرس
1401/03/17
14:25
معاملات مشکوک دو شرکت بیمه، سهم قندی، سه سرمایه گذاری + ۹ نماد

در روز رشد ۱۰۷۳ واحدی شاخص، دو شرکت بیمه، سهم قندی، سه سرمایه گذاری به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با افت قیمت ها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۱۰۷۳ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۱۵ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۷ و ۴.۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، سایپا، ایران خودرو، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به همراه تجلی توسعه معادن و فلزات با تقاضای ۵۴۲، ۲۷۲، ۲۶۲ ، ۲۴۳ و ۱۹۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۶ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، نساجی بروجرد شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه با رشد ۱.۸ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۳۱.۳ هزار سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های پلاستیک شاهین ، بیمه زندگی باران ، همکاران سیستم ، بسته بندی مشهد ، سیمان غرب آسیا ، آلومراد ، معدنی املاح ایران ، واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان ، سر مایه گذاری صندوق بازنشستگی ، بیمه کارآفرین ، سازه پویش ، قند تربت حیدریه ، سر مایه گذاری مسکن الوند و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو شرکت بیمه، سهم قندی، سه سرمایه گذاری به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0