بورس پرس
1400/10/27
16:07
معاملات مشکوک زیرمجموعه "وبصادر"، دو شرکت بیمه، سهم سیمانی + ۱۱ نماد

در روز افت ۴۲۷۳ واحدی شاخص، زیرمجموعه بانک صادرات، دو شرکت بیمه، سهم سیمانی به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش نسبی مثبت و متعادل تر از دیروز آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۴۲۷۳ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۳۰۶ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۴ و ۱۵۰.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، ، بانک ملت، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان به همراه شیمیایی سینا با تقاضای ۵۴۸، ۲۲۱، ۲۱۲، ۱۹۹ و ۱۷۸ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۱ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، معادن منگنز ایران شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۴.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱۵.۷ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های مرآت پولاد، کاشی سعدی، دریایی و کشتیرانی خط دریا بندر ، بیمه دانا، داروسازی قاضی، صنایع و معادن احیاء سپاهان ، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (زیرمجموعه بانک صادرات) ، دلیجان طلایی شکوه پارس، قند قزوین ، لاستیک سهند، بیمه میهن، کشت و دام قیام اصفهان، شهد و سیمان خوزستان، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور زیرمجموعه بانک صادرات، دو شرکت بیمه، سهم سیمانی به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0