ایبنا
1401/01/20
14:21
افت شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۵۰۹۵ واحدی معادل ۰.۳۵ درصد، به یک میلیون و ۴۵۸ هزار و ۶۸۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۳۸ واحدی به ۱۹ هزار و ۸۸۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۱)، شاهد روند نزولی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۲۵۱ واحدی، به رقم ۳۵۸ هزار و ۳۴۶ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۷۲۹ واحدی، عدد ۳۷۸ هزار و ۷۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۵۴ واحدی به رقم ۲۳۵ هزار و ۶۳۴ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۹۰۴۸ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۷۵ هزار و ۹۷۷ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۷۹۴ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۳۵ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۳۸۸۶ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۷۲۹ هزار و ۱۸۶ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی خودرو، فملی، وبملت، شتران و فولاد با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شبریز، وپارس ، شبندر و حکشتی تاثیر مثبت در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۴۹۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۱۸ هزار و ۳۶۸ نوبت معامله و به ارزش ۵۲ هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غکورش(صنعت غذایی کورش) با ۴.۹۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای کماسه، وپارس، غپینو و غشصفا بود. همچنین نماد معاملاتی پکرمان(گروه صنعتی بارز) با ۴.۸۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ساربیل، کنور، ولساپا و سصفها قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0