کارگزاری سهام بارز
1399/08/18
01:15
#بایدن #دموکراتها #آمریکا #سیاست #سیاست_بین_الملل #سیاست_خارجی #فرصت 🔵ما هم همچون، هم وطنان عزیزمان، از پیروزی بایدن سرمست نشدیم ولی خوشحالیم. چرا...

#بایدن #دموکراتها #آمریکا


#سیاست #سیاست_بین_الملل


#سیاست_خارجی


#فرصت🔵ما هم همچون، هم وطنان عزیزمان،


از پیروزی بایدن سرمست نشدیم ولی خوشحالیم. چرا؟🔷در مورد سیاست بین المللی و تحولی که رخ داد:✍چون فردی پوپولیست، افراطی، خلاف علم و خرد جمعی، خود رای و دیکتاتور، نژاد پرست، ضد زن، ضد طبیعت، خودخواه و متعصب و عهد شکن و .. مثل ترامپ دیگر رییس جمهور بزرگترین و تاثیر گذارترین کشور دنیا نیست.


خطر پوپولیسم خطر بزرگی است که با ادامه ریاست ترامپ هم دنیای ما رو جهنمی میکرد هم ،دیگر افراطیون دنیا را جسورتر و حتی به قدرت میرساند.


امیدواریم دنیای بعد از ترامپ بهتر از دوران ترامپ باشد و صلح و پیشرفت و آگاهی، رفاه و امنیت در دنیا و خصوصا کشور عزیزمان بهبود پیدا کنند.وقتی مخلی مثل ترامپ نباشد، همکاریهای بین المللی در جهان بهتر صورت میگرد و همسویی و صلح راحتتر حاصل میشود.جهان بیشتر به سمت رفتار عقلایی میرود و ثبات در صحنه های مختلف مثل اقتصاد، پیش بینی راحتتر و تصمیمات بهتری را رقم میزند.
🔷در مورد سیاست خارجی مناسب کشور:✍اینکه با انتخاب بایدن شرایط از گذشته برای برگشت به برجام امیدوار کننده است، جای خوشحالی دارد ولی نباید فکر کنیم با آمدن بایدن تمام مشکلات و فاصله ایران و آمریکا از بین میرود.مناقشات، دشمنی ها کم میشود و ثبات اقتصادی خواهیم داشت ولی کارهای بسیاری باید از دو سمت ایران و آمریکا باید انجام شود تا منافع ملی ما بازگردد.بر اساس تفکر و پیشینه دموکراتها در آمریکا، به دلیل به اصطلاح رفتار هوشمندانه (به قول خودشان) به دنبال حفظ رهبری دنیا از طریق دیپلماسی و اجماع جهانی هستند.


بنابراین مسیولین کشور باید قبل از اینکه دیر شود، اینبار بسیار عاقلانه و به موقع به فکر تعامل باشند تا وقت گرفتن و ...

انتهای خبر

0
0