کارگزاری سهام بارز
1399/08/18
01:15
#بایدن #دموکراتها #آمریکا #سیاست #سیاست_بین_الملل #سیاست_خارجی #فرصت 🔵ما هم همچون، هم وطنان عزیزمان، از پیروزی بایدن سرمست نشدیم ولی خوشحالیم. چرا...
#بایدن #دموکراتها #آمریکا
#سیاست #سیاست_بین_الملل
#سیاست_خارجی
#فرصت

🔵ما هم همچون، هم وطنان عزیزمان،
از پیروزی بایدن سرمست نشدیم ولی خوشحالیم. چرا؟

🔷در مورد سیاست بین المللی و تحولی که رخ داد:

✍چون فردی پوپولیست، افراطی، خلاف علم و خرد جمعی، خود رای و دیکتاتور، نژاد پرست، ضد زن، ضد طبیعت، خودخواه و متعصب و عهد شکن و .. مثل ترامپ دیگر رییس جمهور بزرگترین و تاثیر گذارترین کشور دنیا نیست.
خطر پوپولیسم خطر بزرگی است که با ادامه ریاست ترامپ هم دنیای ما رو جهنمی میکرد هم ،دیگر افراطیون دنیا را جسورتر و حتی به قدرت میرساند.
امیدواریم دنیای بعد از ترامپ بهتر از دوران ترامپ باشد و صلح و پیشرفت و آگاهی، رفاه و امنیت در دنیا و خصوصا کشور عزیزمان بهبود پیدا کنند.

وقتی مخلی مثل ترامپ نباشد، همکاریهای بین المللی در جهان بهتر صورت میگرد و همسویی و صلح راحتتر حاصل میشود.جهان بیشتر به سمت رفتار عقلایی میرود و ثبات در صحنه های مختلف مثل اقتصاد، پیش بینی راحتتر و تصمیمات بهتری را رقم میزند.


🔷در مورد سیاست خارجی مناسب کشور:

✍اینکه با انتخاب بایدن شرایط از گذشته برای برگشت به برجام امیدوار کننده است، جای خوشحالی دارد ولی نباید فکر کنیم با آمدن بایدن تمام مشکلات و فاصله ایران و آمریکا از بین میرود.

مناقشات، دشمنی ها کم میشود و ثبات اقتصادی خواهیم داشت ولی کارهای بسیاری باید از دو سمت ایران و آمریکا باید انجام شود تا منافع ملی ما بازگردد.

بر اساس تفکر و پیشینه دموکراتها در آمریکا، به دلیل به اصطلاح رفتار هوشمندانه (به قول خودشان) به دنبال حفظ رهبری دنیا از طریق دیپلماسی و اجماع جهانی هستند.
بنابراین مسیولین کشور باید قبل از اینکه دیر شود، اینبار بسیار عاقلانه و به موقع به فکر تعامل باشند تا وقت گرفتن و ...انتهای خبر

0
0