ایبنا
1401/04/01
16:57
نوآوری در صنعت بانکداری با پروژه سندباکس تسهیل می‌شود

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به راه‌اندازی پروژه سندباکس بانک مرکزی، گفت: امیدواریم این محیط آزمون باعث تسهیل نوآوری در صنعت بانکداری کشور و حوزه‌های فناوری‌های جدید بانکی شود.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، علی صالح آبادی در مراسم رونمایی از پروژه سندباکس بانک مرکزی، اظهار داشت: محیط بانکداری کشور مستعد توسعه و استفاده از نوآوری جدید است و ما نمی‌توانیم بانکداری را توسعه دهیم مگر اینکه چنین محیط‌هایی ایجاد و در این محیط‌ها آزمون شود تا در نهایت نوآوری‌های دوستان به عمل برسد.


وی افزود: امیدواریم این محیط آزمون باعث تسهیل نوآوری در صنعت بانکداری کشور و حوزه‌های فناوری‌های جدید بانکی شود.


صالح آبادی تاکید کرد: اطمینان داریم که در هر جایی که میدان به عزیزانی دادیم که صاحب دانش فنی هستند، با علم و آگاهی خودشان توانسته‌اند خالق فرصت‌های جدید در محیط اجرا و عمل باشند.


رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه امروز محیط آزمون تنظیم‌گری بانک مرکزی با تولی‌گری شرکت ملی انفورماتیک اجرا می‌شود، گفت: این اقدامی برد برد برای حوزه فناوری بانک مرکزی و حوزه فین‌تک‌ها خواهد بود و زمانی که نتیجه کار در عمل پیاده‌سازی شود، صنعت بانکداری و کل مردم کشور از آن بهره‌مند خواهند شد.


وی با تاکید بر اینکه امروز کسی نیست که مشتری نظام بانکی نباشد و چه شرکت و چه شخص حقیقی باشد حتما یا صنعت بانکداری کار دارد، گفت: اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی و بانک‌ها، اصلاح رابطه بانک‌ها با بانک مرکزی


و اصلاح رابطه بانک‌ها با مردم را در دستورکار داریم و امیدواریم در هرکدام از این حوزه‌ها فناوری به ما کمک کند.


صالح آبادی تاکید کرد: نوآوری های زیادی انجام شده و باید در جهت تعامل مردم و مشتریان و بانک‌ها نوآوری هایی انجام شود تا در مجموع هم بتوانیم نظارت درست بر بانک‌ها انجام دهیم تا کارشان را در چارچوب انجام دهند و هم اینکه بانک‌ها و نهادهای پولی بتوانند خدمات خوب به مردم ارایه کنند.


وی تصریح کرد: به عنوان رگولاتور حوزه پولی و بانکی کشور وظیفه خودمان میدانیم که محیطی را فراهم کنیم تا نوآوری در کشور رشد و توسعه پیدا کند.


انتهای خبر

0
0