فارس نیوز
1402/03/08
08:44
افزایش ۷۳ درصدی خروج پول از بورس

خروج پول حقیقی از بورس در جریان معاملات روز یکشنبه بورس تهران با رشد ۷۳ درصدی روبرو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازار سرمایه در جریان مبادلات دیروز با ریزش همراه شد و ۹۰ درصد نمادهای بورسی با کاهش قیمت روبرو شدند.


در پایان معاملات روز یکشنبه، شاخص بورس تهران ۵۴ هزار و ۱۹۸ واحد نسبت به روز کاری گذشته تنزل کرد و تا سطح ۲ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۲۳ واحد پایین آمد.


شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش ۲۶ هزار و ۳۸۹ واحدی در رقم ۷۵۴ هزار و ۴۲۳ واحدی ایستاد.


شاخص کل فرابورس نیز با کاهش ۷۳۷ واحدی به رقم ۲۸ هزار و ۳۰۴ واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن فرابورس با افت ۵ هزار و ۶۱۹ واحد به سطح ۱۳۶ هزار و ۸۵۰ واحد رسید.


* افزایش خروج پول حقیقی از بازار سهام


روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام منفی شد و ۲ هزار و ۹۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به روز شنبه افزایش ۷۳ درصدی داشته است.


امروز نماد شپنا برای دومین روز متوالی بیشترین خروج پول را داشت که ارزش آن ۸۴ میلیارد تومان بود. پس از شپنا، نمادهای شستا، خساپا و وبصادر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای خزامیا، شلعاب و لپارس اختصاص داشت.


* ارزش معاملات بازار


امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۳۵ هزار و ۸۹۵ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۰ هزار و ۴۸۹ میلیارد تومان بود که ۵۷ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.


ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۴ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۱۱ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان رسید.


پایان پیام/


انتهای خبر

0
0