بورس پرس
1400/01/08
15:35
معاملات مشکوک یک پتروشیمی، "خپارس"، دو سهم زراعتی + ۱۱ نماد

در روز افت ۲۷۰۰ واحدی شاخص، یک پتروشیمی، زیرمجموعه سایپا، دو شرکت حاضر در گروه زراعت به همراه ۱۱ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش مثبت اما کم رمق آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۲۷۰۲ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۰۶ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.


به این ترتیب، بیش از ۱۳.۲ و ۱۲.۳ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، ایران خودرو، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، بهساز کاشانه تهران به همراه ایران ترانسفو با داد و ستد بیش از ۷۹۶، ۳۴۳، ۳۳۲ ، ۲۸۰ و ۱۷۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۱ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، شرکت پتروشیمی فسا حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۳.۵ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۲۱.۱ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کشت و صنعت شریف آباد ، آلومینیوم ایران، کشاورزی و دامپروری بینالود، بهساز کاشانه تهران، همکاران سیستم، معادن منگنز، سرمایه گذاری جامی ، آبادگران ایران کیش، پارس خودرو، پلی اکریل ، تامین ماسه ریخته گری، معدنی شمال شرق شاهرود، سرمایه گذاری اعتلا البرز و مهرکام پارس مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک پتروشیمی، زیرمجموعه سایپا، دو شرکت در گروه زراعت به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0