اقتصاد نیوز
1399/08/25
13:06
امکان خرید اوراق مالی اسلامی در تمام روزهای معاملاتی بورس

اقتصادنیوز : درحالیکه پیش از این اوراق مالی اسلامی تنها در یک روز معاملاتی در طول هفته خریداری می‌شدند، از این پس امکان خرید این اوراق در تمامی روزهای معاملاتی بورس فراهم شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای از امکان خرید اوراق مالی اسلامی در تمامی روزهای معاملاتی بازار سرمایه خبر داد.متن کامل اطلاعیه معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی به شرح زیر است:


در ادامه اقدامات انجام شده برای تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق مالی اسلامی و به منظور مشارکت هر چه بیشتر نهادهای فعال در بازار سرمایه، حسب تمهیدات اتخاذ شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی متقاضیان خرید اوراق مذکور می‌توانند در تمامی روزهای معاملاتی از طریق بازار سرمایه نسبت به خرید اوراق یاد شده اقدام کنند.


طبق این گزارش، پیش از این خرید اوراق دولت در بازار سرمایه صرفا در یک روز معاملاتی در هر هفته میسر بود. لازم به ذکر است که مشخصات اوراق مذکور و اطلاعیه‌های مربوط به آن، در سایت شرکت فرابورس ایران به نشانی الکترونیکی www.ifb.ir قابل مشاهده است.

انتهای خبر

0
0