پایگاه خبری انتخاب
1401/08/01
08:11
#صبحانه_خبری، ۱ آبان ۱۴۰۱؛ از تایید ورود لباس شخصی‌ها به دانشگاه تهران تا تصمیم به ادامه فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ در بسته خبری پیش رو، مهمترین ...

#صبحانه_خبری، ۱ آبان ۱۴۰۱؛ از تایید ورود لباس شخصی‌ها به دانشگاه تهران تا تصمیم به ادامه فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.
تایید ورود لباس شخصی‌ها به دانشگاه تهران


محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران با بیان این مطلب که ورود لباس شخصی‌ها در دانشگاه تهران در حداقل‌ترین میزان ممکن اتفاق افتاد، گفت: اگر بخواهیم صادق باشیم نهاد‌های امنیتی نسبت به اتفاقات دانشگاه بی‌تفاوت نیستند. مقیمی تصریح کرد: آنچه در دانشگاه تهران اتفاق افتاد، نزدیک سی روز اجتماعات رقم خورد در کدام اجتماعات حراست ممانعت کرد؟ درست است برخی رفتار‌های اشتباه نیز صورت گرفت که باید تعدیل شود. می‌گویند دانشجو مصونیت دارد، اما تا کجا این دانشجو مصونیت دارد؟
اظهارات امیرعبداللهیان درباره آغاز حواشی، ۱۵ دقیقه بعد از ورود مهسا امینی به بیمارستان


حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه گفت: مرگ مهسا همه را متاثر کرد، رئیس جمهور در همان ابتدای حادثه با پدر او صحبت کرد و پدر مهسا اعلام کرد که غده هیپوفیز وی را چند سال پیش برداشتند، پرونده های ایشان آمد و دکتری که او را عمل کرده بود، آن را اعلام کرد.۱۵ دقیقه پس از ورود مهسا امینی به بیمارستان کسری، دو عنصر امنیتی در بیمارستان مستقر شدند و هدایت از همان لحظه شروع شد.
سنگربندی در سنندج در شب ۱۶ مهرماه


مهدی رمضانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: شب ۱۶ مهرماه در خیابان شهدای سنندج سنگربندی می‌شود، با حمله به فروشگاه تعاون روستایی، لباسشویی و یخچال را بیرون می‌کشند و آتش می‌زنند، نایسر دیرالزور شده بود، خانمی فریاد می‌زند اسلحه اینها(نیروی انتظامی)، پلاستیکی است و همین باعث می‌شود کومله سوءاستفاده کند، به سمت نیروهای ما تیراندازی کند و پاسدار «بامدی» شهید شود.
ایران در فهرست سیاه FATF باقی ماند


گروه ویژه اقدام مالی طی بیانیه‌ای اعلام کرد ایران تا زمان تکمیل طرح «برنامه اقدام» در فهرست سیاه پول‌شویی باقی خواهد ماند. بر اساس تصمیم این گروه، میانمار در کنار کره‌شمالی و ایران در فهرست سیاه پول‌شویی قرار گرفته و پاکستان و نیکاراگوئه از فهرست خاکستری خارج شده‌اند.
توضیح وزیر علوم درباره تاسیس دفتر نیرو‌های مسلح در دانشگاه ها


محمدعلی زلفی گل وزیر علوم درباره ایجاد دفتر تعامل نیروهای مسلح در دانشگاه ها گفت: این مورد تازه ای نیست و قبلا هم وجود داشته است. قرار است یک کارشناس اداری که استخدام ستاد کل نیروهای مسلح باشد، در دانشگاه حضور یابد و تقاضای سرباز نخبگان، امریه های پسادکتری و کسری خدمت سربازی همچنین قراردادهای استادان با صنایع دفاعی را پیگیری وتسهیل می کند که وقت و انرژی دانشجویان هدر نرود.
رئیسی: بگذار دشمن از عصبانیت بمیرد


سیدابراهیم رییسی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: اگر احیای کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی، مثبت شدن تراز تجاری، رشد تولید و صادرات نفتی و غیرنفتی دشمن را عصبانی می‌کند، بگذار عصبانی شود و از این عصبانیت بمیرد. ما متوقف نمی‌شویم. ما افسران و سربازان خنثی‌کردن تحریم‌ها و دور زدن تحریم‌ها داریم. وی یادآور شد: دیروز در صنعت نظامی گرفتار سیم خاردار بودیم، اما امروز در نیویورک و سمرقند یکی از خواسته‌هایشان این است که یکی از صنایع نظامی‌مان را به آن‌ها بفروشیم. می‌گویند ما شنیده‌ایم که صنایع نظامی شما پیشرفته است و با بقیه کشورها فرق دارد.
تصمیم به ادامه فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ


سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه تشخیص اولیه شورای امنیت کشور این است که اینستاگرام و واتس‌اپ مخل امنیت مردم هستند گفت: رفع فیلتر باید در شورای امنیت کشور جمع بندی شود. یکی از شروط این است که این دو پلتفرم باید در داخل ایران نماینده داشته باشند و مقررات و قوانین کشور را انجام دهند و تشخیص اولیه شورای امنیت کشور بر این است که این دو پلتفرم‌مخل امنیت مردم هستند. او گفت: این دو پلتفرم در حوادث اخیر با منافقین و اسرائیل هماهنگ بودند و در گذشته هم نشان داده اند که تابع قوانین جمهوری اسلامی نیستند و حاضر نشدند شرایط وزارت ارتباطات را بپذیرند.
امیرعبداللهیان: سه روز پیش پیامی از آمریکا دریافت کردیم


حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران درباره اظهارات مقامات آمریکایی که گفته‌اند مذاکرات احیای برجام از دستور کار خارج شده گفت: آمریکایی‌ها گفتار و رفتارشان متناقض است سه روز پیش پیامی از طرف آمریکاییها دریافت کردیم؛ گفتیم موارد اتهامی آژانس حل و فصل شود. آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند در مسائل روزهای گذشته در ایران بدمند. هیچ مذاکره‌ای را با هیچ امتیازی به طرف آمریکایی نخواهیم داد. ارزیابی ما از پیام طرف آمریکایی این است که نه تنها [این مسئله] اولویت آن‌هاست بلکه شتاب هم دارند.🆔 @Entekhab_ir

انتهای خبر

0
0