آکادمی هلاکویی
1400/06/23
21:00
ازبکستان برنامه ای برای کاهش ممنوعیت پرداخت رمزارزی ندارد

به گفته یک مقام بانک مرکزی ، جمهوری…

به گفته یک مقام بانک مرکزی ، جمهوری ازبکستان هرگز رمزارزهایی مانند بیت کوین (BTC) را به عنوان یک روش پرداخت به کار نمی گیرد.


بهزود خامرائف(Behzod Khamraev) ، نایب رئیس بانک مرکزی ازبکستان (CBU) پیش بینی کرد که مقامات محلی هرگز به ساکنان اجازه نخواهند داد که از بیت کوین به عنوان پرداخت استفاده کنند ، زیرا ادعا می کند که بیت کوین هیچ پشتیبانی ندارد.


در مصاحبه با نشریه تجاری محلی Spot.uz ، خامرائف استدلال کرد که بیت کوین به طور گسترده “سوداگرانه” تلقی می شود و هرگز با ارزهای فیات مانند دلار ایالات متحده ، یورو ، ین ژاپن یا روبل روسیه برابر نمی شود.


این مقام خاطرنشان کرد که حدود ۲۸ تریلیون سوم(som) ازبکستان در گردش است و همه آنها توسط دارایی های بانک مرکزی حمایت می شود.


خامرائف افزود: “حتی می توان کتیبه ای در مورد تعهدات تنظیم کننده بر روی اسکناس ها مشاهده کرد ، در حالی که رمزارزها با هیچ چیزی پشتیبانی نمی شود.” اظهارات این مقام مسئول بلافاصله پس از آن صورت گرفت که السالوادور اولین کشور در جهان بود که بیت کوین را در کنار دلار آمریکا در ۷ سپتامبر(۱۶ شهریور) به عنوان پول قانونی خریداری کرد.


ازبکستان به عنوان بخشی از دستور مدیر آژانس ملی مدیریت پروژه (NAPM) تحت ریاست جمهوری ازبکستان در اواخر سال ۲۰۱۹(۱۳۹۸) رسما پرداخت ساکنان خود به رمزارزهایی مانند بیت کوین را ممنوع کرد. در دستورالعمل آمده است: “دارایی های رمزارزی نمی توانند به عنوان روشی برای ارسال یا دریافت پرداخت در قلمرو جمهوری ازبکستان استفاده شوند.”


در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین۱۴۰۰)، NAPM پیشنهاد داد که تجارت رمزارزها در ازبکستان قانونی شود تا به ساکنان اجازه داده شود رمزارزها را با ارزهای ملی و خارجی مبادله کنند. این مقام قبلا شهروندان خود را از خرید رمزارزها در اواخر سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸)منع کرده بود.


CBU و NAPM بلافاصله به درخواست کوین تلگراف برای اظهار نظر پاسخ ندادند.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: cointelegraph


انتهای خبر

0
0