بورس پرس
1400/10/20
13:55
معاملات مشکوک دو زیرمجموعه "شستا،خودرو"، دو انبوه ساز، سهم قندی + ۱۰ نماد

در روز افت ۴۱۸۰ واحدی شاخص، دو زیرمجموعه شستا و ایران خودرو، دو شرکت انبوه ساز، سهم قندی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با برتری فروشندگان و گرایش منفی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۴۱۸۰ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۳۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۹ و ۱۴۵.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پارس خودرو به همراه بانک تجارت با تقاضای ۷۳۴، ۴۵۶، ۲۱۴، ۱۸۹ و ۱۵۸ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۸ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، رهشاد سپاهان شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۱.۹ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد یک میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های آذریت، دشت مرغاب، سرمایه گذاری بهمن ، افست، چوب خزر کاسپین (زیرمجموعه شستا)، آلومتک، ایران خودرو دیزل ، قند تربت جام، ساختمان اصفهان ، سر مایه گذاری سامان گستر اصفهان ، سیمان مجد خواف، گسترش صنایع انرژی آذرآب، مواد اولیه الیاف مصنوعی و تاید واتر خاورمیانه معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو زیرمجموعه شستا و ایران خودرو، دو شرکت انبوه ساز، سهم قندی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0