بورس۲۴
1402/02/16
11:16
فهرست نمادهایی که از قله قیمتی در سال ۹۹ عبور کرده اند و نکرده اند

دو سوم از بازار بالاتر از سقف تاریخی معامله می شود ۴۰ نماد در محدوده سقف تاریخی هستند حدود ۲۵۰ نماد برای رسیدن به سقف تاریخی بازار نیاز به رشد بیشتری دارند یک سوم از آن ها بین ۴۰ تا ۸۰ درصد پایین تر از سقف بازارند

فهرست نمادهایی که از قله قیمتی در سال 99 عبور کرده اند و نکرده اند

بورس۲۴ : از مرداد ۱۳۹۹ تا امروز شاخص کل فراز و فرود زیادی را تجربه کرد. پس از آن که قله دو میلیون و ۷۸ هزار واحد را برای اولین بار فتح کرد با شیب تندی نزولی شد و این روند کاهشی حدود ۶ ماه به طور نفسیگیری ادامه داشت. پس از آن بازار اگرچه تغییر وضعیت نداد اما متعادل تر ادامه یافت.


از حدود ۶ ماه قبل اما بازار عزم خود را جمع کرد تا رکوردهای جدیدی را خلق کند. بسیاری از نمادها روند صعودی گرفتند و با عبور از سقف تاریخی مرداد ۹۹، بازدهی های خوبی هم دادند. اما بخشی از نمادها هنوز نسبت به بالاترین قیمتی که تا پیش از این تجربه کرده اند، فاصله دارند.


بررسی بازدهی شرکتها نسبت به سقف تاریخی بازار نشان می دهد که حدود ۲۵۰ نماد نیاز به رشد بیشتری دارند تا به بالاترین قیمتی که در مرداد سال ۱۳۹۹ به آن رسیده بودند، دوباره دست یابند. یعنی تقریبا ۳۷ درصد از نمادها هنوز از سقف تاریخی خود فاصله دارند. این فاصله در یک سوم از نمادها بین ۴۰ تا ۸۰ درصد است.


فاهواز، وملی، وشمال، ثنوسا، جهرم، فسا، داراب، لپارس، گکوثر، آینده، لکما، خصدرا، خکمک، کیسون، غمارگ، گشان، قثابت، وپسا، سخواف، سمایه، غنوش و وملت نسبت به سقف تاریخی بازار دارای بیشتری فاصله هستند.


لازم به ذکر است که در این گزارش عرضه های اولیه بعد از ۱۹ مرداد ۹۹ و همچنین شرکتهای سرمایه گذاری استانی حذف شده اند.


بورس

بازار سرمایه از آبان ۱۴۰۱ تا کنون روند افزایشی خوبی را تجربه کرده است. در این دوره بیش از ۶ ماهه شاخص کل در عبور از سقف تاریخی خود موفق عمل کرد و پس از این رکورد همچنان به روند افزایشی خود ادامه داد و به قله های بالاتری هم رسید.


در این دوره بسیاری از نمادها نیز موفق به عبور از سقف تاریخی خود شدند. در حقیقت بیش از ۴۳۰ نماد اکنون در محدوده های قیمتی بالاتر از سقف تاریخی بازار داد و ستد می شوند اما فاصله قیمتی آن ها نسبت به سقف بازار با هم متفاوت است.


از مرداد ۹۹ تا کنون نمادهای فجوش، جوین، غناب، خلیبل، کباده، قاروم، وسالت، رفاه، چنوپا، قیستو، کورز، ودانا، وآتوس، خبنیان، شتهران، پشاهن، بتک، خعمرا، باران، گدنا، شاروم، خفولا، بوعلی، کیا، نبروج، شرنگی، کصدف و سپرمی بیشترین بازدهی مثبت را داشتند و اکنون با بیشترین فاصله قیمتی نسبت به سقف تاریخی خود قرار دارند.


بورس

۴۰ نماد در محدوده سقف تاریخی هستند


فاصله برخی از نمادها هم نسبت به سقف تاریخی بسیار اندک است. یعنی در واقع نمادهای تابا، وکار، دکوثر، سبزوا، زکشت، قشرین، غپآذر، کماسه، غشهد، شجم، ملت، شفارس، تکنار، دقاضی، بهپاک، ثپردیس، وحافظ، غچین، فن اوا، غیوان، غبهنوش، ولتجار، وایرا، قزوین، تنوین، شفن، لخزر، صبا، ثشرق، وثخوز، فسپا، پکرمان، قرن، وتوسکا، چکاوه، شپنا، وخاور، وشهر، فجام و سخزر اکنون در محدوده سقف تاریخی قیمتی خود معامله می شوند.


گفتنی است در این گزارش اسامی عرضه های اولیه بعد از ۱۹ مرداد ۹۹ و همچنین سرمایه گذاری های استانی حذف شده اند.


بورس
انتهای خبر

0
0