بورسینه
1399/09/16
17:15
📌تاثیر بازار سیاه فولاد در گرانی خودرو و لوازم خانگی/ فروش فولاد خارج از بورس کالا، جرم تلقی می‌شود مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان: 🔹یکی از ویژگی...

📌تاثیر بازار سیاه فولاد در گرانی خودرو و لوازم خانگی/ فروش فولاد خارج از بورس کالا، جرم تلقی می‌شودمصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان:


🔹

یکی از ویژگی‌های عرضه محصولات از طریق بورس کالا، افزایش شفافیت و جلوگیری از تشکیل بازار سیاه است. اما اگر قرار باشد برخی از شرکت‌ها به اسم مچینگ یا هر عنوان دیگری، بخش وسیعی از اقلام تولیدی فولاد را خارج از ساختار بورس کالا عرضه کنند، نه شفافیتی ایجاد خواهد شد و نه زمینه‌های رشد در تولید و صادرات شکل می گیرد.


🔹کمیسیون صنایع و معادن مجلس با آگاهی از این خلاهای قانونی و کاستی‌های نظارتی و با اطلاع از نقاط قوت و ضعف شیوه‌نامه‌های فعلی عرضه فولاد در بورس کالا، طرح «توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد» را تدوین و مورد ارزیابی‌های دقیق کارشناسی قرار داد.


🔹این طرح طی هفته جاری در صحن علنی مطرح و تصویب می‌شود تا از طریق این ریل‌گذاری قانونی، بازار فولاد کشور از سیطره سوداگران و ویژه خواران خارج و در راستای برنامه‌های توسعه‌ای کشور به کار گرفته شود.


🔹در صورت تصویب این طرح زنجیره فولاد باید به طور کامل در بورس کالا عرضه شود. چنانچه شرکت یا مجموعه‌ای از قانون مصوب مجلس استنکاف ورزد یا به بهانه‌ای قانون را دور بزند با مجازات مواجه خواهد شد.♦️مشروح این گفت‌وگو را در لینک زیر بخوانید؛


www.eghtesadonline.com/n/۲SrD
انتهای خبر

0
0