اقتصاد آنلاین
1399/11/06
13:16
📌سرقت اطلاعات بانکی ۲۰۰۰ شهروند با چند کیلو میوه! فرمانده انتظامی البرز: 🔹در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان فردیس مبنی بر برداشت...

📌سرقت اطلاعات بانکی ۲۰۰۰ شهروند با چند کیلو میوه!فرمانده انتظامی البرز:


🔹در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان فردیس مبنی بر برداشت از حساب بانکی آنها در حالی که کارت عابر بانکشان نزد خودشان بوده، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.


🔹در بررسی‌های اولیه مشخص شد که برداشت‌ها به صورت اینترنتی نبوده و از طریق دستگاه پوز به روش اسکیمر و کپی کارت بانکی از حساب مال باختگان انجام شده است.


🔹در استعلام از حساب مال باختگان مشخص شد که وجوه به یک حساب مشخص واریز و حدود دو میلیارد ریال از وجوه برداشت شده، صرف خرید طلا از یک طلافروشی در یکی از استان‌های جنوبی کشور شده است.


🔹بلافاصله نیابت قضایی دریافت و کارشناسان پلیس فتا شهرستان فردیس با همکاری کارشناسان پلیس فتا استان موفق به دستگیری دو نفر در این ارتباط شده و حدود شش میلیارد ریال از وجوهی که در حساب آنها بود مسدود شد.


🔹متهمان پس از انتقال به پلیس فتا شهرستان فردیس و در بازجویی‌های صورت گرفته ضمن اعتراف به کپی ۲۰۰۰ کارت بانکی در سطح کشور به عضویت در باند کلاهبرداری اسکیمری با هدایت سردسته باند اشاره کردند که از متهمان سابقه دار و حرفه‌ای در کپی کارت‌های بانکی است.


🔹متهم دستگیر شده در اعترافاتش ضمن اشاره به تشکیل یک باند جدید در یکی از شهرهای حاشیه تهران در پوشش فروش میوه با خودرو وانت پیکان اذعان داشت که قبلا نیز با اجاره یک میوه فروشی در شهرستان فردیس اقدام به کپی کارت‌های بانکی شهروندان و برداشت وجه از حساب آنها کرده است.

انتهای خبر

0
0