بیدار بورس
1401/02/19
14:21
🔴 ریزش بازار خطرناک نیست بازارسرمایه برخلاف روزهای گذشته امروز روند منفی در پیش گرفت و سرانجام با افت 12 هزار واحدی به معاملات خود پایان داد. ...

🔴 ریزش بازار خطرناک نیستبازارسرمایه برخلاف روزهای گذشته امروز روند منفی در پیش گرفت و سرانجام با افت ۱۲ هزار واحدی به معاملات خود پایان داد.


کارشناسان این ریزش بازار را خطرناک نمی‌دانند و معتقدند که بازار بعد از مثبت‌های اخیر به اصلاح نیاز دارد و این امری طبیعی است.


با نگاهی به جدول ورود و خروج پول حقیقی و همچنین تاثیر بر شاخص کل می توان فهمید که پالایشی‌ها در صدر اصلاح ارزش سهام بوده و گروه بانکی‌ها نیز در پی سهم های پالایشی زمینه ساز سرخ شدن تابلوهای بورس تهران شدند.


برخی کارشناسان معتقدند اخبار نااطمینانی و حتی گاه ناخوشایند پیرامون مذاکرات اتمی و کاهش احتمال احیای برجام باعث افت و ناپایداری سهام بانکی ها شده است. از طرفی هم ماجرایی که بانک مرکزی و دولت در پی انتشار فهرست اسامی بدهکاران بانکی به راه انداخته‌اند نیز باعث شده تا وضعیت بسیاری از بانک ها متزلزل شود.🔻از معاملات امروز چه خبر؟


در پایان معاملات امروز(دوشنبه، نوزدهم اردیبهشت‌ماه) شاخص کل بورس پس از افت ۱۲هزار و ۸۷۷واحدی (۰.۸درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۰هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۵درصدی مواجه شد.


🔵 صدرنشین بیشترین نوسان مثبت


در این پست علاوه بر نگاهی به بازار امروز، مروری هم بر سهم #حآسا که صدرنشین بیشترین نوسان مثبت بود، می‌اندازیم.🔻نمادهای تاثیرگذار


#فارس#شبندر#شستا#آریا#بپاس#زاگرس🔻نمادهای پرتراکنش


#شستا#آسیاتک#خساپا#آریا#فزر#کرمان🔻برترین تقاضا


#آسیاتک#شپاکسا#شبریز#وسینا#قاروم🔻 برترین عرضه


#ورازی#قثابت#خودکفا#غزر#شفارس🔻خروج پول هوشمند


#یارا#فبستم#خگستر#کرمان#خبهمن🔵منابع: کدال، انیگما، بورس ویو و TSETMC#گزارش_بازار

انتهای خبر

0
0