بورس۲۴
1402/03/07
15:25
بهبود روند معاملات در دقایق پایانی

بازار امروز با فشار عرضه ها آغاز شد. در نیمه نخست فشار فروشنده ها زیاد بود اما هر چه به سمت پایان بازار پیش رفتیم از شدت عرضه ها کاسته شد و در دقایق پایانی عمده نمادها رو به بالا داد و ستد شدند.

بهبود روند معاملات در دقایق پایانی

بورس۲۴ : بازار امروز با فشار عرضه ها آغاز شد. در نیمه نخست فشار فروشنده ها زیاد بود اما هر چه به سمت پایان بازار پیش رفتیم از شدت عرضه ها کاسته شد و در دقایق پایانی عمده نمادها رو به بالا داد و ستد شدند.


ارزش معاملات خرد با رشد ۱,۵ درصد نسبت به دیروز به حدود ۱۰,۵ همت رسید. پرارزش ترین گروه های امروز به ترتیب خودرو و ساخت قطعات، فلزات اساسی، محصولات شیمیایی، بانک ها و موسسات و فراورده های نفتی بودند.


حقیقی ها حدود ۲,۱ همت سهام و حق تقدم به حقوقی ها فروختند.


گروه های ساخت دستگاه ها و وسایل ارتباطی با ۱۴,۵ میلیارد تومان و انتشار، چاپ و تکثیر با یک میلیارد تومان تنها گروه های بازار بودند که با تزریق نقدینگی حقیقی همراه شدند اما در گروه های بانک ها و موسسات، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی شاهد عمده ترین ورود پول از سمت حقوقی ها بودیم.


نمادهای خزامیا، شلعاب، لپارس، وگستر، غبشهر، واعتبار، خکمک، وصندوق، واحیا، دابورح و فسوژ در صدر خریدهای حقیقی از حقوقی قرار گرفتند. حقوقی ها بیش از همه از نمادهای شپنا، شستا، خساپا، وبصادر، وبملت، وتجارت، فملی، شتران و خودرو در برابر فروش حقیقی ها حمایت کردند.


شاخص کل در نتیجه داد و ستدهای روز جاری ۵۴ هزار واحد معادل ۲,۳۴ درد از ارتفاع خود را از دست داد و یکبار دیگر از کانال ۲,۳ میلیون واحد خارج شد و تا سطح ۲ میلیون و ۲۵۷ هزار واحد عقب نشینی داشت. فولاد، کچاد، شستا، نوری، تاپیکو و خودرو بیشترین تاثیر منفی و میدکو عمده ترین اثر مثبت را بر آن داشتند.


شاخص هموزن هم با کاهش ۲۶ هزار واحدی به محدوده ۷۵۴ هزار واحد عقبگرد داشت. شاخص فرابورس نیز ۷۳۷ واحد دیگر از ارتفاع خود را از دست داد و در سطح ۲۸,۳۰۴ واحد قرار گرفت.

انتهای خبر

0
0