آکادمی هلاکویی
1401/03/29
00:00
نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۲۹ خرداد)

کاهش چشمگیر دامیننس بیت کوین آخر هفته گذشته…

کاهش چشمگیر دامیننس بیت کوین


آخر هفته گذشته شاهد آغاز یک روند اصلاحی گسترده برای بیت کوین بودیم، به طوری که تا روز دوشنبه، قیمت آن از ۲۹۰۰۰ دلار تا ۲۳۰۰۰ دلار کاهش یافت. چند روز بعد هم برای گاوها اتفاقات خوشایندی رقم نخورد و این ارز همچنان به روند کاهشی خود ادامه داد و چندین بار حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری را تاچ کرد.


اگرچه گاوها در ابتدا به خوبی از این سطح دفاع کردند ولی در نهایت به این نتیجه رسیدند که راهی جز تسلیم شدن ندارند. به این ترتیب، صبح شنبه رمزارز اول بازار حمایت حیاتی ۲۰۰۰۰ دلار را از دست داد و به زیر رکورد ثبت شده سال ۲۰۱۷ سقوط کرد.


روند افت قیمت در ۲۴ ساعت گذشته ادامه یافت و بیت کوین به پایین ترین سطح ۱۸ ماهه خود در حدود ۱۷۵۰۰ دلار سقوط کرد. همین امر منجر به لیکوئید شدن بیش از ۶۰۰ میلیون دلار از پوزیشن های لانگ شد.


در حال حاضر بیت کوین حدود ۱۰۰۰ دلار بهبود یافته و ارزش بازار آن به حدود ۳۵۰ میلیارد دلار رسیده است. این اتفاق حتی چیرگی آن بر آلتکوین ها را نیز تحت تاثیر قرار داد. این معیار امروز به زیر ۴۳ درصد رسیده است.


اتریوم همچنان زیر ۱۰۰۰ دلار ایستاده است


از بین تمام کوین‌های جایگزین، به نظر می‌رسد طی چند روز گذشته اتریوم بیش از همه مسیر قیمت بیت‌کوین را دنبال کرده است. دومین رمزارز بزرگ بازار بیش از نیمی از ارزش خود را در یک هفته از دست داده و در حال حاضر به زیر ۱۰۰۰ دلار رسیده است و با قیمت ۹۶۷ دلار ترید می شود.


بازار29 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (29 خرداد)

بایننس کوین (BNB) نیز پس از ۳.۵ درصد کاهش در تایم فریم روزانه، پایین تر از مارک ۲۰۰ دلاری با قیمت ۱۹۵ دلار دست به دست می شود. کاردانو، یکی دیگر از اعضای گروه ۱۰ ارز برتر بازار است که امروز با افت ۰.۹۱ درصدی به ۰.۴۵ دلار رسیده و در منطقه قرمز حرکت می کند.


در مقابل، چند آلتکوین بزرگ بازر مثل ریپل (۱.۰۵٪)، سولانا (۳.۲۲٪) و دوج کوین (۷.۸۱٪) امروز وضعیت بهتری را شاهد بوده اند.


در حالی که بخش زیادی از آلتکوین های دارای ارزش بازار کم و متوسط امروز قرمزپوش شده اند، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال تا ۸۲۰ میلیارد دلار کاهش یافته است که به معنای کاهش ۸۰ میلیارد دلاری این معیار طی دو روز گذشته است.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: cryptopotato


انتهای خبر

0
0