بورس پرس
1400/10/14
15:27
معاملات مشکوک هلدینگ معدنی، دو سهم قندی، دو شرکت بیمه + ۱۰ نماد

در روز افت ۱۳.۲ هزار واحدی شاخص، هلدینگ میدکو، دو سهم قندی، دو شرکت بیمه به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش نسبی منفی و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۱۳ هزار و ۲۵۴ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۶۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۵ و ۸.۳ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، پارس خودرو، سایپا، شیمیایی سینا به همراه گروه بهمن با تقاضای ۳۱۳، ۱۷۱، ۱۵۲، ۱۴۰ و ۱۳۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۱ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، قند تربت جام شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس با افت ۱.۷ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۱۷.۲ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های قند لرستان ، تجهیز نیروی زنگان ، سرمایه گذاری نیروگاهی ایران ، مس افق کرمان، شیمیایی سینا، صنعتی بهشهر، توکا رنگ فولاد سپاهان ، بیمه کارآفرین، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ، بنیان دیزل ، سیمان شمال، داروسازی زاگرس فارمد پارس، هلدینگ میدکو و بیمه پارسیان معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور هلدینگ میدکو، دو سهم قندی، دو شرکت بیمه به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0