آکادمی هلاکویی
1400/10/24
10:30
تتر ۱۵۰ میلیون دلار USDT را مسدود کرد

تتر سه آدرس دیگر اتریوم را به لیست…

تتر سه آدرس دیگر اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرده است که ارزش بیش از ۱۵۰ میلیون دلار استیبل کوین USDT را بین آنها نگه می دارد.


به عنوان یک شرکت متمرکز، تتر می‌تواند آدرس‌هایی را که فکر می‌کند در جرم، پولشویی یا به هر دلیل دیگری که انتخاب می‌کند درگیر هستند، در لیست سیاه قرار دهد.


این اولین باری است که تتر یک آدرس را در سال ۲۰۲۲ در لیست سیاه قرار می دهد، اما سال گذشته ۳۱۲ آدرس را به لیست سیاه اضافه کرد و از زمان اولین بار در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۷(۷ آذر ۱۳۹۶)، ۵۶۳ آدرس را به لیست سیاه اضافه کرد.


تتر فاش نکرده است که چرا این سه آدرس جدید در لیست سیاه قرار گرفته اند، اما از قدرت خود برای لیست سیاه آدرس هایی که در حملات سایبری و تحقیقات اجرای قانون دخیل هستند استفاده کرده است. پس از هک Kucoin در سپتامبر ۲۰۲۰(شهریور۱۳۹۹)، تتر حدود ۳۵ میلیون دلار USDT را مسدود کرد تا از سرمایه گذاری هکرها در سرقت خود جلوگیری کند.


همچنین ممکن است “دلایل احتیاطی” برای قرار گرفتن در لیست سیاه وجود داشته باشد، مانند ارتباط با کلاهبرداری، که اریک وال(Eric Wall)، مدیر ارشد اجرایی Arcane Asset به عنوان دلیلی برای مسدود شدن جداگانه تتر در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد.


نگرانی‌های مربوط به عدم تمرکززدایی ممکن است عاملی برای پذیرش استیبل کوین TerraUSD (UST) از algo stablecoin بلاکچین Terra باشد. در حال حاضر چهارمین استیبل کوین بزرگ با ارزش بازار ۱۰.۶ میلیارد دلار است. ارزش بازار این رقیب غیرمتمرکز در مقایسه با USDT که چهارمین ارز دیجیتال بزرگ در مجموع با ارزش بازار ۷۸.۵ میلیارد دلار است، هنوز کمرنگ است.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: cointelegraphانتهای خبر

0
0