بورس۲۴
1401/02/06
16:43
پیش بینی بورس فردا ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱/ دوپینگ بازار سهام با قیمت های جهانی

روند قیمت‌ها در مبادلات جهانی مثبت ارزیابی می‌شود که با توجه به تاثیر آن بر بورس ‌تهران، می‌تواند محرکی برای افزایش تقاضا باشد.

پیش بینی بورس فردا 7 اردیبهشت 1401/ دوپینگ بازار سهام با قیمت های جهانی

بورس۲۴ : طی بازار امروز با بازگشت نفت به مدار صعود و افزایش امیدواری‌ها به افزایش دوباره نرخ کامودیتی‌ها با کاهش محدودیت‌ها در چین از یک‌سو و کاهش طبقه عوارض صادراتی به ویژه در گروه فلزات اساسی و استخراج کانه‌های فلزی از سوی دیگر، در عموم نمادهای کامودیتی‌محور معاملات با اقبال سرمایه‌گذاران دنبال شد.


در نمادهای کوچک نیز با انتشار اخبار پیرامون صنعت و با تداوم روند صعودی شاخص، معاملات در مدار مثبت دنبال شد، چنانکه درنهایت شاخص با رشدی بیش از یک درصد به کار خود پایان داد.


حال با توجه به موقعیت تکنیکالی شاخص دلار در بازارهای جهانی و قرارگیری آن در ناحیه مقاومت خود و با پیش‌بینی‌ها از کاهش قدرت دلار در مقابل سایر ارزها طی روزهای آتی و درنتیجه‌ی آن بازگشت کامودیتی‌ها به مدار صعود از یک‌سو و افزایش نرخ نفت و سوخت با تداوم درگیری‌های اوکراین، روند قیمت‌ها در مبادلات جهانی مثبت ارزیابی می‌گردد که با توجه به تاثیر آن بر بورس‌تهران، می‌تواند محرکی برای افزایش تقاضا باشد.


از سوی دیگر با انتشار اخبار پیرامون صنایع مختلف همچون افزایش نرخ مواد شوینده و همچنین عرضه بلوکی نمادهای خودروساز و نحوه قیمت‌گذاری آن‌ها، همچنین می‌توان برای بازار فردا انتظار حضور دوباره سرمایه‌گذاران در سمت تقاضا را برای این نمادها و گروه‌ها داشت و کلیت بازار را برای بخش قابل توجه نمادهای کوچک مثبت برآورد نمود.


درمجموع با توجه به موارد مذکور در بازار و همچنین اتمام معاملات بسیاری از نمادهای شاخص ساز همچون نمادهای پالایشی در بازه‌های مثبت و در قیمت‌هایی بالاتر از قیمت‌های پایانی امروز و همچنین اتمام معاملات بسیاری از نمادهای کوچک همچون ورنا و وساپا در صف‌های خرید و با در نظر گرفتن پیش‌بینی‌ها از روند قیمت‌ها در مبادلات جهانی، برای بازار فردا می‌توان روند کلی معاملات را متعادل و رو به جلو برآورد نمود.


متن کامل چشم انداز بازار فردا را اینجا بخوانید.

انتهای خبر

0
0