بورس پرس
1400/06/15
15:38
معاملات مشکوک اولین سهم فرابورسی، زیرمجموعه"خودرو"،دو انبوه ساز +۱۱ نماد

در روز رشد ۱۳۱۲ واحدی شاخص، نخستین شرکت پذیرفته شده در فرابورس، زیرمجموعه ایران خودرو، دو سهم انبوه ساز به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با تعادل میان خریداران و فروشندگان آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۱۳۱۲ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۵۳۸ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.


به این ترتیب، بیش از ۹.۳ و ۲۱.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی با داد و ستد ۱.۲ میلیارد سهم و پالایشگاه بندرعباس، سایپا، ایران خودرو به همراه بیمه ملت با تقاضای بیش از ۷۵۰، ۴۸۵، ۴۴۳ و ۴۰۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۸ تا شش برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری ساختمانی بین المللی نام آوران مهندسی شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۴.۲ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۵۰.۶ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های تولی پرس ، روان فن آور، بازرسی مهندسی و صنعتی ایران ، مرجان کار ( نخستین شرکت پذیرفته شده در فرابورس) ، به پرداخت ملت، فارسیت درود، نیرو سرمایه، مبین وان کیش ، لوازم خانگی پارس ، سرمایه گذاری صبا تامین ، سپیدار سیستم آسیا ، سر مایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران ، محور خودرو (زیرمجموعه ایران خودرو) و سرمایه گذاری ایساتیس پویا مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور نخستین شرکت فرابورسی، زیرمجموعه ایران خودرو ، دو شرکت انبوه ساز به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0