رمزارز نیوز
1403/04/19
15:07
دولت آلمان در کنار فروش، بیت‌کوین را دوباره می‌خرد! جریان از چه قرار…

نقل و انتقالات اخیر بیت کوین توسط دولت آلمان بحث‌های زیادی ‌را در بازار کریپتو به راه انداخته است. فروش گسترده و به دنبال آن انباشت مجدد سریع این ارز دیجیتال، موجب سرگردانی و تحیر سرمایه‌گذاران شده است.


همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، دولت آلمان روز گذشته ۱۶۳۰۹ بیت کوین به ارزش تقریبی ۱ میلیارد دلار را جابه‌جا کرد و بخشی از آن را به فروش رساند، اما پس از آن، ۳۶۷۳ بیت کوین را بازخرید کرد.


در همین حال، جدیدترین اخبار منتشرشده نیز حاکی از آنند که دقایقی پیش، این نهاد اقدام به ارسال و فروش ۳۱۰۰ بیت کوین دیگر به ارزش ۱۷۷.۵۴ میلیون دلار کرده است.


اقدام دولت آلمان برای فروش توکن‌ها در صرافی‌های متمرکز به جای انتخاب معاملات فرابورس، باعث وحشت بازار و نوسانات قابل‌توجه قیمت شده است.


نهادهای بزرگ به طور معمول و برای جلوگیری از ایجاد اختلال در بازار، معاملات خود را به صورت فرابورس انجام می‌دهند، اما رویکرد آلمان متفاوت بوده است. برخی حدس می‌زنند که این امر یا تلاشی عمدی برای ایجاد وحشت در بازار بوده یا به دلیل عدم هماهنگی داخلی در ادارات دولتی به وقوع پیوسته است.


در این میان، برخی از مقامات آلمانی مخالف رویکرد فروش گسترده این ارز دیجیتال هستند. در همین راستا، جوآنا کوتار (Joana Cotar)، یکی از نمایندگان مجلس آلمان، با انتقاد از رویکرد دولت، بیت کوین را بهترین گزینه برای ایجاد تنوع در سبد دارایی‌ها معرفی کرده و از مقامات خواسته تا در استراتژی فروش تجدید نظر کنند.


از طرفی، برخی از کارشناسان اقدام اخیر دولت آلمان برای بازخرید بیت کوین را یک مانور استراتژیک برای خرید در کف می‌دانند. این اقدام همزمان با رشد ورود سرمایه به صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین باعث ایجاد خوش‌بینی در بین معامله‌گران شد، اما در پی فروش اخیر، به نظر می‌رسد بار دیگر احساسات نزولی بر بازار حاکم شود.


در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با کاهش ۰.۳ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته به ۵۷۵۶۳ دلار رسیده است. حجم معاملات این رمزارز نیز در این مدت با جهشی ۱۰ درصدی، به ۳۳.۲ میلیارد دلار افزایش یافته است.


طبق داده‌های کوین‌گلس (CoinGlass)، شاخص سود باز معاملات آتی بیت کوین روز گذشته نزدیک به ۳ درصد افزایش یافته که از افزایش علاقه معامله‌گران به این ارز دیجیتال حکایت دارد.


انتهای خبر

0
0