اقتصاد آنلاین
1399/09/23
10:30
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش بورس امروز/ محصولات شیمیایی در صدر تقاضای سهامداران قرار گرفت

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم دو هزار و ۹۲۰میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات خرید برای صنعت محصولات شیمیایی به ثبت رسید.

اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند ؛ در ساعت ۹ و ۵۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود سه هزار و ۵۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش بیش از هزار و ۱۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به حدود دو هزار و ۹۲۰میلیارد تومان می‌رسد.


تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید « بوعلی »، «وپارس» و «وکبهمن» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پتروشیمی بوعلی سینا حدود ۸۳۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «گشان»، «فوکا» و «فاهواز» در نوبت انتظار است.


ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع حدود هزار و ۷۹۰میلیارد تومان (۵۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۷۹۵میلیارد تومان (۷۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۱نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۷نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است.گفتنی است حجم صف صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) به ۲۱.۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.


«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای بیش از ۹۸۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن حدود ۱۸۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه « هتل و رستوران» با فشار فروش ۱۹۰میلیارد تومانی همراه است.


این جدول حدود ۴۹درصد از چهار هزار و ۱۹۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۵۵۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۷۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۷۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.


برای مشاهده تصویر، در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید


صفهای خرید و فروش بورس 99.09.23
صفهای خرید و فروش بورس  99.09.23

انتهای خبر

0
0