بورس پرس
1400/08/15
15:03
معاملات مشکوک بانک فرابورسی، دو پتروشیمی ، دو شرکت بیمه + ۱۰ نماد

در روز جهش بی سابقه ۴۲.۲ هزار تایی شاخص در سال جاری ، بانک فرابورسی، دو پتروشیمی ، دو شرکت بیمه به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش مثبت آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با جهش بی سابقه ۴۲.۲ هزار تایی در سال جاری و ورود به کانال یک میلیون و ۴۴۰ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۶.۲ و ۳.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، فولاد مبارکه، پالایشگاه بندرعباس به همراه ذوب آهن با داد و ستد ۲۵۲، ۱۶۰، ۱۵۰، ۱۴۵ و ۱۰۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۶ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری ملت شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس با افت ۱.۴ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۲۲.۱ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های پتروشیمی داراب ، سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران ، بانک گردشگری ، سرمایه گذاری اصفهان ، لیزینگ آریا دانا، بیمه آرمان، پتروشیمی جهرم ، سرمایه گذاری نیروگاهی ایران، صنایع تجهیزات نفت ، سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، سرمایه گذاری توسعه ملی، بیمه حافظ ، گسترش انرژی آذرآب و مرآت پولاد مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور بانک فرابورسی، دو پتروشیمی، دو شرکت بیمه به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0