کارگزاری آبان
1401/06/01
12:02
📢نشست خبري اميد قالیباف سخنگوی وزارت صمت با اصحاب رسانه برگزار شد معدن 24 - سخنگوی وزارت صمت :دولت سیزدهم با تسهیل گری واردات ماشین آلات معدنی در س...

📢نشست خبری امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت با اصحاب رسانه برگزار شد


معدن ۲۴ - سخنگوی وزارت صمت :دولت سیزدهم با تسهیل گری واردات ماشین آلات معدنی در سه ماهه نخست سال جاری رشد ۹۳ درصدی واردات را به ثبت رساند که برای مثال سهم بیل هیدرولیکی در این میان سهم رشدی برابر ۱۸۳ درصد را به خود اختصاص داده است.


تولید سیمان در ۵ ماهه نخست سال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.برق اختصاص داده شده به بخش سیمان افزایش ۱۳ درصدی داشته و بر این اساس بنا شده تا فرآیندهایی که برق‌بری بیشتری دارد در بازه زمان شب تا صبح و بخش‌هایی که برق‌بری کمتری داره از صبح تا بعدازظهر انجام شود.در حال حاضر با ۱۲۵۰ هزار تن عرضه و ۷۵۰ هزار تن تقاضا در بورس روبرو هستیم. با توجه به مازاد سیمان باید برای صادرات فکر شود.


ایمیدرو ۲۶ طرح به ارزش ۳۶ هزار میلیارد، با اشتغال ۱۱ هزار و ۱۴۲ نفری در ۱۶ استان که عموما محروم هستند در دستور کار دارد.سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران یا ایمیدرو در پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی، بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته است.


این سازمان در توسعه و ساخت خودرو، ۱۶۸ طرح در پیش رو دارد که در حال حاضر ۱۱۱ طرح آن به تولید انبوه رسیده.ارزش داخلی سازی شده صرفه جویی سالانه، برابر ۳۸۵ میلیون یورو است.
انتهای خبر

0
0