بورس پرس
1401/03/30
15:33
معاملات مشکوک "خکرمان"، زیرمجموعه ایران خودرو، سه شرکت سیمانی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۱۲۸۴ واحدی شاخص، گروه اقتصادی کرمان خودرو، زیرمجموعه ایران خودرو، سه شرکت سیمانی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام کم حجم و مثبت با اقبال به نمادهای همراه با گزارش های مطلوب آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۱۲۸۴ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۴۷ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۴ و ۱۲۸.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو ، سایپا، ایران خودرو به همراه بانک دی با تقاضای ۵۱۵، ۳۶۵، ۳۵۲، ۲۹۰ و ۲۵۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۹ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، جوش و اکسیژن شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه با رشد ۱۴۱.۷ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۳۲.۲ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کی بی سی، مبین وان کیش ، سیمان مازندران ، داده گستر عصر نوین، چرخشگر ، ساختمان اصفهان ، عمران و توسعه شاهد ، تامین سرمایه خلیج فارس ، قند نقش جهان، شیمیایی رنگین، سرمایه گذاری سیمان تامین ، سیمان سپاهان، موتوژن و گروه اقتصادی کرمان خودرو ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور گروه اقتصادی کرمان خودرو ، زیرمجموعه ایران خودرو ، سه شرکت سیمانی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0