بورس پرس
1400/12/16
14:51
معاملات مشکوک یک پتروشیمی، شستا، سهم ورشکسته و ۱۲ نماد دیگر

در روز رشد ۲۰.۳ هزار واحدی شاخص، یک پتروشیمی، شستا، سهم ورشکسته، دو زیرمجموعه گروه بهمن به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با فضایی مثبت و تقاضای مطلوب فراورده های نفتی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۲۰ هزار و ۳۲۴ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۳۴۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۶.۹ و ۱۷۳.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به شستا با داد و ستد ۱.۷ میلیارد سهم و ایران خودرو، تجلی توسعه معادن و فلزات، پالایشگاه بندرعباس به همراه پالایشگاه تهران با تقاضای ۵۱۴، ۴۴۲، ۴۰۵ و ۳۱۹ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۰ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پتروشیمی داراب شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۴.۹ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۱.۷ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز ، بهمن دیزل ، سیمان دشتستان ، سرمایه گذاری بهمن ، فراوده های تزریقی ایران ، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، مهرام ، داروسازی اکسیر، کشت و دامداری فکا ، معادن روی ایران ، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، لوله و تجهیزات سدید (شرکت ورشکسته) و گ مدیریت ارزش سرمایه ص ب کشوری معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک پتروشیمی ، شستا ، شرکت ورشکسته، دو زیرمجموعه گروه بهمن به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0