اقتصاد آنلاین
1399/11/07
16:26
📌اختصاصی اقتصادآنلاین/ فشار از بیرون یا اعتراف به شکست در قیمت‌گذاری دستوری/ چرا شورای رقابت قیمت خودرو را آزاد نمی‌کند؟ 🔹شورای رقابت این روزها در...

📌اختصاصی اقتصادآنلاین/ فشار از بیرون یا اعتراف به شکست در قیمت‌گذاری دستوری/ چرا شورای رقابت قیمت خودرو را آزاد نمی‌کند؟🔹شورای رقابت این روزها در بدترین موقعیت خود در سال‌های گذشته قرار گرفته است. شورایی که امسال پیروزمندانه به عرصه قیمت گذاری خودرو بازگشت، نتوانست هیچ تاثیر مثبتی در بازار بگذارد و امروز تنها نظاره گر کاهش قیمت‌ها به دلایل بیرونی است.


🔹در کنار شرایط بازار، وضعیت خودروسازان نیز عامل دیگری است که شکست در قیمت گذاری دستوری را مسجل می‌کند.


🔹شاید امروز که قیمت خودرو نزولی شده و ابعاد مختلف مشکلات قیمت گذاری دستوری خود را بیش از گذشته نشان می‌دهد، بهترین زمان برای آزادسازی قیمت و اعتماد دوباره به بازار است.


🔹کارشناسان بازار خودرو می‌گویند با سپردن قیمت به حاشیه بازار، شاید در کوتاه مدت یک شوک قیمتی دیده شود اما در عمل هیچ نگرانی وجود ندارد.


🔹حذف دلالان، منطقی کردن قیمت‌ها و خارج کردن تولید خودرو از دامنه زیان، نخستین دستاوردهای چنین تصمیمی خواهند بود و پس از آن سایر اهداف دولت در افزایش تولید، بالا بردن کیفیت و گسترش تنوع در بازار قابل پیگیری است.🔸برای مطالعه مشروح گزارش کلیک کنید

انتهای خبر

0
0