شکارچی سهام
1399/08/12
12:10
#فوری 🔴موافقت نمایندگان با فوریت طرح اقدام برای لغو تحریم‌ها 🔹در نشست علنی صبح امروز خانه ملت، نمایندگان با ۱۹۶ رای موافق یک فوریت این طرح را به ...

#فوری🔴موافقت نمایندگان با فوریت طرح اقدام برای لغو تحریم‌ها🔹در نشست علنی صبح امروز خانه ملت، نمایندگان با ۱۹۶ رای موافق یک فوریت این طرح را به تصویب رساندند.


🔹سازمان انرژی اتمی موظف است ظرف مدت دو ماه پس از تصویب این قانون، سالانه به میزان حداقل ۱۲۰کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰درصد در تاسیسات شهید علی محمدی فردو تولید و در داخل کشور ذخیره کند.


🔹سازمان انرژی اتمی موظف است ظرف مدت ۳ماه عملیات نصب، تزریق گاز، غنی سازی و ذخیره سازی مواد را تا درجه غنای مناسب، با حداقل ۱۰۰۰عدد ماشین IR-۲m در بخش زیرزمینی تاسیسات شهید احمدی روشن نطنز آغاز کند.


🔹پس از ۳ماه از تصویب این قانون، اگر روابط بانکی ایران در اروپا و میزان خرید نفت توسط آنها از ایران به شرایط عادی و رضایت بخش بازنگشته باشد، دولت مکلف است اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف نماید.


🔹چنانچه پس از ۳ماه از تصویب این قانون طرف‌های مقابل برجام به اجرای تعهدات خود در برجام بازگشته باشند، دولت مکلف است پیشنهاد اقدام متقابل ایران در بازگشت به تعهدات برجامی را به مجلس ارایه کند.


🔹مستنکفین از اجرای این قانون به تناسب، امتناع یا ممانعت از اجراء به طبقات ۴تا ۷طبقات مجازات تعزیری قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲محکوم می شوند🔻تصویب این طرح یکروز قبل از انتخابات آمریکا پیامی روشن برای آمریکا و اروپا و دولت دارد

انتهای خبر

0
0