بورس پرس
1400/07/11
15:17
معاملات مشکوک سه شرکت پتروشیمی، تاپیکو، بورس کالا + ۱۰ نماد دیگر

در روز رشد ۳۲۱۳ واحدی شاخص، حضور سه شرکت پتروشیمی، تاپیکو، بورس کالا به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایشی نسبتا مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۳۲۱۳ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۴۷۶ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.


به این ترتیب، بیش از ۷.۱ و ۹.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، ایران خودرو، گروه بهمن، سایپا به همراه پارس خودرو با داد و ستد ۹۱۹، ۶۳۲، ۶۰۶، ۵۰۶ و ۳۰۴ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۷ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پتروشیمی خراسان شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۴.۴ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۶.۲ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های بورس کالا ، ایرانیت، همکاران سیستم ، قند بیستون، تاپیکو، پتروشیمی غدیر، بیمه سرمد، سرمایه گذاری پارس توشه ، پتروشیمی کرمانشاه ، کود شیمیایی اوره لردگان ، آسان پرداخت ، هپکو ، سرمایه گذاری مسکن تهران و نفت سپاهان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور سه شرکت پتروشیمی، بورس کالا، تاپیکو به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0