بیدار بورس
1401/02/28
14:03
🔴 دوام یک روزه شاخص در کانال یک میلیون 600 هزار واحدی بازارسرمایه امروز روندی متفاوت را در پیش گرفت و بیش از 11 هزار واحد ریزش را تجربه کرد. شاخص...

🔴 دوام یک روزه شاخص در کانال یک میلیون ۶۰۰ هزار واحدیبازارسرمایه امروز روندی متفاوت را در پیش گرفت و بیش از ۱۱ هزار واحد ریزش را تجربه کرد.


شاخص هم وزن نیز مانند شاخص بورس نزولی بود.


از نظر کارشناسان افت امروز بازار روندی طبیعی است و تا یک ماه آینده بازار در حوالی یک میلیون و ۵۰۰ الی یک میلیون ۶۰۰ هزار واحد پرسه خواهد زد.


با این حال آنطور که آمار نشان می‌دهد در روز اخیر حقیقی‌های پول‌های زیادی از بازار خارج کرده‌اند.


با توجه به اینکه اخیرا تعداد عرضه اولیه‌ها افزایش یافته این خروج پول را می‌توان معلول افزایش عرضه اولیه‌ها دانست.


با این حال برخی از کارشناسان بر این باورند که عرضه‌اولیه‌ها کوچک بوده و نباید تاثیر چشم‌گیری بر خروج پول داشته باشد.


این روزها که شاهد خروج پول حقیقی از بازار سرمایه هستیم بازارهای موازی در حال رشد هستند به طوری که سکه امامی تنها در یک ماه حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.


بازار مسکن علی‌رغم رکود رشد زیادی داشته و این موارد می‌تواند نشانه خروج پول از صندوق‌های بادرآمد ثابت و بازار سرمایه به سمت بازارهای موازی باشد.


رشد حبابی بورس تیتریک امروز روزنامه تجارت بود که این موارد نشان از این است که این روزها بسیاری نمیخواهند بورس رشد کند.🔻از معاملات امروز چه خبر؟


در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از افت ۱۱هزار و ۴۷واحدی (۰.۶۹درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۹۴هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۱.۱۶درصدی مواجه شد.🔵صدرنشین برترین‌های تقاضا


در این پست علاوه بر نگاهی به بازار امروز، مروری هم بر سهم #فاذر که امروز صدرنشین برترین‌های تقاضا بود، می‌اندازیم.🔻نمادهای تاثیرگذار


#شپنا#کچاد#شبندر#کگهر#آریا#صبا🔻نمادهای پرتراکنش


#آسیاتک#شپنا#خگستر#حگهر#فزر#کرمان🔻برترین تقاضا


#فاذر#شپارس#قاروم#مدیریت#خلیبل🔻 برترین عرضه


#ولیزح#فلوله#زقیام#وثنوح#سکرد🔻خروج پول هوشمند


#پارس#صایند#خبهمن#خاور#شپنا🔵منابع: کدال، انیگما، بورس ویو و TSETMC#گزارش_بازار

انتهای خبر

0
0